Sliby vs. realita: Video ukazuje obrovský downgrade grafiky ve Warcraftu 3: Reforged

Remaster sliboval víc, než nakonec splnil.
Warcraft 3 Reforged
Warcraft 3 Reforged
Blizzard

reklama

Blizzard měl mezi hráči dlouho výjimečné postavení, ale poslední dobou zažívá hořké období, kdy vrší průšvih za průšvihem - problémy s World of Warcraft, banování hráčů kvůli podlézáním čínské cenzuře a teď remaster Warcraftu 3, který se hrubě rozchází s očekáváním, které Blizzard u fanoušků vzbuzoval.

Hráči si totiž pamatují, jak byla hra prezentována na Blizzconu 2018, a jak nakonec vypadá konečný výsledek. Grafický downgrade je patrný na všech částech hry, která se zastavila někde na půl cesty mezi remasterem a HD modifikací, čemuž však neodpovídá cenovka hry - začíná na 700 korunách.

Nejvíc je rozdíl patrný v příběhových in-engine pasážích, kdy remaster původně sliboval filmovější pojetí, jak je vidět ve srovnávacím videu. Co se týče CGI animací, bylo přepracováno pouze intro, zbytek zůstal stejný.

Zklamáním je taky technický stav hry - je plná chyb, nedodělků, online režim je pro mnohé nehratelný. Blizzard se navíc stává automaticky majitelem veškerých vylepšení a modifikací vytvořených fanoušky, jak stojí v novém smluvním ujednání.

Myslíte, že se podaří Blizzardu z aktuálního průšvihu vybruslit?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama