Nový Half-Life konečně ukázal, jak v něm budete chodit a bojovat

Blíží se přelomový moment pro hraní ve virtuální realitě?
Half-Life: Alyx
Half-Life: Alyx
Valve

reklama

Legendární Half-Life se už 23. března dočká svého nového pokračování s podtitulem Alyx, které bude určeno speciálně pro systémy virtuální reality. Trojice nových ukázek odpovídá na mnoho otázek, jak bude vypadat samotný gameplay.

Nejvýraznější změnou je samozřejmě velký důraz na "ruční práci" – ručně se přebíjejí zbraně, hledají předměty v různých skříňkách i bednách, otevírají dveře (i pomocí paklíčových miniher), mačkají tlačítka nebo i pracuje s inventářem. Speciální rukavice navíc fungují podobně jako gravity gun, takže si s nimi lze vybrané věci přitáhnout po vzoru rytířů Jedi. Je taky vidět, že jdou rukavice různě vylepšovat na dobíjecích a zdravotních stanicích.

Co se týče pohybu, půjde si vybrat mezi teleportačním stylem, kdy si hráč ukáže na místo, kam se chce přenést, pohybem pomocí analogové páčky, nebo zcela volným pohybem, kdy získá hráč lepší možnosti se různě krýt a uhýbat – samozřejmě záleží na možnostech VR systému. Tím nejlepším prakticky bez omezení je pak Valve Index. Pro volný pohyb se dodává i chodící všesměrový pás se senzory pro snímání pohybů celého těla.

Na rozdíl od věčně mlčenlivého Gordona Freemana ukazují videa vydatné rozhovory, protože Alyx Vance je hrdinkou moderního střihu, která se nebojí zeptat nebo zavtipkovat, aby odlehčila napjatou situaci.

Z moderních herních trendů se také dočkáme miniher a možností modifikace pomocí speciální hmoty zvané resin, která vylepší vlastnosti rukavic i zbraní, aby se dalo vzdorovat známým nepřátelům – demo ukazuje vojáky Combine, headcraby nebo na stropu číhající barnacly.

Hra vyvolala masivní zájem o VR systémy, z nichž je v současnosti většina vyprodaná. Zda se jí podaří nakopnout hraní ve virtuální realitě na novou úroveň, ukáže až čas.

Plánujete si zahrát nový Half-Life? A jakým způsobem? 

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama