Video: To je osvěžení! Parádní japonská hra vás vrhne do budoucnosti plné kočiček a lízátek

Necháte se svést nevídanou japonskou pařbou?
Tokyo 42 je hrou z ujeté a pestrobarevné, ale vlastně nikterak veselé budoucnosti
Tokyo 42 je hrou z ujeté a pestrobarevné, ale vlastně nikterak veselé budoucnosti

Ne nadarmo má tahle hra v logu pilulku. Věříme, že její tvůrci jich museli při vývoji hry Tokyo 42 spolykat obrovské množství. Jinak by je stěží napadlo spojit barevný svět fantazijního kyber-punkového Tokya, obřích samopalů a kočiček Hello Kitty. Přesně to se však stalo.

Tokyo 42 přitom nabízí překvapivě propracovaný příběh, což u her tohoto typu – tedy her, co na první pohled vypadají pouze jako další nová arkáda – není zcela běžné. Hrajete za týpka, který byl obviněn z vraždy, aniž by tušil proč. Aby to zjistil, musí se střetnout s pověstným japonským podsvětím. A střílet a zabíjet.

Dosud to zní tak temně, že by snad člověk čekal, že vyšel nový Max Payne. Tokyo 42 však seriózní zápletku balí do ironického arkádového hávu a mnoha dílčích hříček a vychytávek. Již tím se tak odlišuje od drtivé většiny her na trhu.

Tokyo 42
Tokyo 42

Tokyo 42 doporučujeme vyzkoušet i kvůli mimořádné variabilitě tamního herního světa. K cílům vedou různé cesty i různý počet vystřílených nábojů. K dispozici je na Steamu v podstatě pro všechny relevantní platformy. Podle nás jde o parádní oživení herní scény. A skvělý pohled do japonské herní duše. Dáte Tokyu 42 šanci?

-naj
eSuba.eu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama