VIDEO: Je to tady! První trailer The Last Of Us 2 vyrazí dech, ale taky zanechá zmatek v hlavě. Proč?

Nepochybujeme o tom, že opět půjde minimálně o hru roku. Autoři se ale budou ubírat trochu jiným směrem.
První trailer k The Last Of Us 2 vyvolal spoustu otázek...
První trailer k The Last Of Us 2 vyvolal spoustu otázek...

reklama

Konečně! Věhlasné studio Naughty Dog na přehlídce PlayStation Experience potvrdilo dlouhodobé spekulace, že skutečně chystá pokračování zbožňovaného postapokalyptické dobrodružství The Last Of Us, a že hlavní hratelnou postavou bude tentokrát Ellie. Udělali to samozřejmě parádní ukázkou, která ukazuje oba hlavní hrdiny v melancholickém momentě uprostřed zkázy a smrti.

Ve hře se posuneme o několik let do budoucnosti, kdy Ellie oslavila 19. narozeniny a na základě rozhodnutí z minulosti se zkomplikuje její vztah s Joelem. Jestli byl první díl o jejich vzájemné lásce a oddanosti, ten nový má být dle šéfa vývoje hry Neila Druckmanna spíše o věcech, které je rozdělují. "Hodně jsme o našich postavách přemýšleli. Nikdo nemiluje naše dva hlavní hrdiny tak, jako my.... Věřte nám, nový díl vytvoří s tím prvním komplexnější příběh," řekl Druckmann.

Ukázka však otevírá několik zásadních otázek. Uvěřila Ellie lži, kterou ji Joel řekl v rozuzlení prvního dílu? Když mluví o tom, že "je najde a zabije do posledního", myslí tím Světlonoše, nebo nějakou úplně novou skupinu? Kdo další se tedy zjeví na obzoru a v čem budou oba hledat naději a oporu?

Největší otázkou je samozřejmě, kdy si celý příběh zahrajeme. Jelikož Naughty Dog zároveň pracují ještě na Uncharted: The Lost Legacy (v hlavní roli se známými ženskými hrdinkami Chloe a Nadine) a má pod palcem taky remaster své kultovní plošinovkové série Crash Bandicoot, pak se bojíme spíše začátku roku 2018.

Co myslíte?    

reklama

reklama