VIDEO: Je tohle nejoriginálnější hra historie? Hororová vikinská akce má šanci způsobit revoluci!

Originální koncept by konečně mohl uspokojit ty, kdo jsou už přejedení vším tím patosem a klišé.
Project Wight
Project Wight
The Outsiders / Paramount

reklama

Her, v nichž by zlo zvítězilo nad dobrem, je jen hrstka a navíc pochází z dávné historie. Je proto v dnešní době vcelku jednoduché zaujmout tím, když dogma zboříte a představíte titul, v nichž na sebe budou muset hráči vzít roli „těch špatných“ a bojovat proti lidem. V případě hry Project Wight ale nejde jen o křečovitou snahu zaujmout.

První video, které poslali do světa vývojáři ze studia The Outsiders, představuje nejen krásně zpracovaný vikinský svět, ale také několik zajímavých mechanismů, na nichž se dá vybudovat zajímavá záležitost.

V úvodu na vás čeká nutnost přežít v nehostinném světě coby monstrum-novorozenec, postupem hraní ale budete stárnout, růst a samozřejmě si i osvojovat nové techniky boje. V druhé polovině videa ostatně uvidíte, že monstrum dokáže i létat a před svými lidskými nepřáteli se už nemusí skrývat.

Otázkou samozřejmě zůstává, zda se podaří tento nezávislý projekt dotáhnout až do finálního stavu, umíme si ale představit, že s přidáním několika typů monster a nelineární hratelností by to mohla být zábava. A samozřejmě se počítá se zapojením VR zařízení, takže jen houšť!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama