Nejlepší Star Wars hry se vracejí! Kdy a kde si je zahrajete?

Dvě populární akční adventury ze světa Hvězdných válek míří na novou generaci herních zařízení.
Kyle Katarn v herní sérii Jedi Knight
Kyle Katarn v herní sérii Jedi Knight
LucasArts

reklama

Kdybyste se zeptali fanoušků Star Wars, jaká je jejich nejoblíbenější hra z tohoto univerza, jistě byste mnohokrát slyšeli Jedi Outcast a Jedi Academy (kromě KOTOR). Nejpopulárnější díly ze série akčních adventur Jedi Knight se už brzy nečekaně vrátí na konzole PlayStation 4 a Nintendo Switch.

Jako první se vtělíme do kůže hlavního hrdiny Kylea Katarna v díle Jedi Outcast, který vyjde už 24. září. Port obstarali specialisté ze studia Aspyr, kteří už předělávali nejen různé Star Wars hry, ale taky tituly značek Call of Duty, Civilization, Borderlands nebo Battlefield.

První záběry ze Switche neukazují, že bychom se měli dočkat nějakých zásadních grafických či jiných vylepšení, ale v podstatě stačí, když bude hra i její ovládání dostatečně vyladěné pro obě konzole.

Někdy začátkem příštího roku potom přijde ještě navazující díl Jedi Academy, u kterého navíc Aspyr slíbili funkční online multiplayer, není však zatím zřejmé, zda bude cross-platformní.

Séríe Jedi Knight má mezi hráči kultovní status. První díl Dark Forces vyšel už v roce 1995 a šlo o prostou střílečku v Doom stylu. Přelomem byl druhý díl Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II z roku 1997. Nabídl na svou dobu velkolepé filmové zpracování s hranými příběhovými sekvencemi a hlavně světelný meč spolu s učením Jedi schopností a rozhodováním, zda se přiklonit na světlou, či temnou stranu.

Právě následující díly Jedi Outcast (2002) a Jedi Academy (2003) dále vylepšily boj se světelným mečem i používání Síly a přidaly nové multiplayer módy.

Hráli jste originální hry a zavzpomínáte u nových konzolových portů?

reklama

reklama