Nová videohra vás vezme na pátrání radioaktivní zónou Černobylu. První gameplay ukazuje, co vás tam čeká!

Je plný ozáření, přesto je tenhle kraj pořádně temný.
Chernobylite
Chernobylite
The Farm 51 / koláž

reklama

Zpátky do zóny v okolí Černobylu se podíváme v survival hororové hře Chernobylite od polského studia The Farm 51, které na Gamesconu vypustilo nový gameplay trailer. Nechá nás skrze příběh ze současnosti nahlédnout do minulosti největší jaderné havárie v lidské historii.

Ocitneme se v kůži fyzika, který v zóně bude pátrat po své ztracené přítelkyni a bude po cestě bojovat s přirozenými i nadpřirozenými silami. Základem bude průzkum otevřeného světa, souboje, neobvyklá výroba a úprava předmětů a taky nelineární vyprávění, které nás samozřejmě bude vracet hlavně do osudného dne 26. dubna 1986.

Chernobylite
Autor: The Farm 51 Chernobylite

Tvůrci už na Kickstarteru vybrali více než dvojnásobek požadované částky, díky čemuž chtějí hru podstatně rozšířit. V popisu hry uvádějí: "Rozhodněte, co se stane se světem kolem vás. Spojte se, nebo soupeřte s dalšími stalkery v černobylské zóně... Nikdo nedokáže předpovědět hrůzy, které se staly vaší milované."

Tvůrci se dušují, že přestože příběh hry bude v mnohém nadnesený, snažili se o maximálně přesné zachycení místa. Mnohokrát proto sami navštivili zónu a pořídili tisíce fotek i záběrů z dronů.

Vydáte se do černobylské zóny v nové videohře?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!