VIDEO: Šílenec si doma postavil úžasný závodní simulátor za 600 tisíc! Má však jednu chybu...

Každopádně naprosto skvělá práce.
Postavil si doma úchvatný závodní simulátor
Postavil si doma úchvatný závodní simulátor

reklama

Tomu se říká hardcore přístup! Nadšenec s youtubovou přezdívkou Machkun1 si doma užívá oceňovaný závodní simulátor Dirt Rally jako nikdo jiný. Postavil si k němu totiž závodní speciál, na kterém by mohli trénovat i profíci. Taky ho stál bez daně a bez počítače v přepočtu zhruba 600 tisíc korun.

Základem je známý VR headset Oculus Rift. Tím nejdražším kousekem je každopádně výkonná hydraulická platforma R-craf Multi-axis Motion Simulator se závodní sedačkou. Ta se stará o simulaci veškerých vibrací, náklonů a odstředivých sil v zatáčkách, při skocích či smycích.

Nešetřil ani na špičkovém volantu SimXperience Accuforce Pro z profesionálních simulátorů nebo pedálech HE pedals Ultimate. Další peníze pak putovaly do sekvenční převodovky SimworX Sequential Shifter a ruční brzy DSD Hydraulic handbrake Type 3.

Ačkoli si perfektně vyhrál s vyladěním celého systému a jeho kalibrací na výstupy ze samotné hry, celý systém má stále jednu podstatnou vadu. Pohyb samotné platformy a simulátoru se dokonale neodráží na obrazu vysílaném do helmy.

Třeba náklon platformy simulující přetížení v zatáčce nemá být vidět jako náklon v helmě, ale bohužel je, což vede ke zmatení smyslů a pocitu nerealističnosti. Právě tyhle jemné detaily mají vyřešené až poctivé simulátory s kabinou a projekčními plátny, kde se obraz nevysílá do helmy.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!