Takhle měla vypadat nejbrutálnější hra historie, ale zrušili ji. Rozdýchali byste tuhle kruťárnu?

Říká vám něco jméno Hideo Kojima?
Silent Hills mohla být opravdová pecka
Silent Hills mohla být opravdová pecka
youtube.com

reklama

V herním světě nejsou nedokončené herní projekty žádnou novinkou. Občas prostě vývojáři narazí na slepou uličku, ze které už není cesty zpět, jindy jim do cesty přijdou finanční problémy a někdy, někdy je ten proces zkrátka přivede k něčemu úplně jinému. Jeden příklad za všechny, Blizzard a zrušený Titan, místo kterého hráči nakonec dostali Overwatch. Každopádně dnes bude řeč o hororové hře Silent Hills, kterou měl na starosti šéf studia Kojima Productions, Hideo Kojima. Proč nikdy nevznikla?

Silenth Hills

Herec z Walking Dead ví o hrách víc než vy! Jeho víru v Silent Hills nic nezlomí

Silent Hills měl být devátým dílem ve slavné sérii a hra měla vycházet exkluzivně pro PlayStation 4. Oznámení přišlo v roce 2014 skrze hratelný teaser, který si hráči mohli zdarma stáhnout přes PlayStation Network. 

Kratičké promo každopádně sklízelo samé pozitivní reakce, lidé chválili vizuál i solidní příběh. Jeho tvůrce Hideo Kojima byl ale skromný a často tvrdil, že si není úplně jistý, že je se svou povahou tím vhodným člověkem pro tvorbu takové hry. Práce ale pokračovaly. A to až do dubna roku 2015, kdy se tvůrci dostali do křížku s distribuční společností a přestože se nakonec dohodli, práce na Silent Hills byly zastaveny a hratelné promo z internetu staženo. Na ukázku se teď můžete podívat níže. Přáli byste si, aby Silent Hills bylo někdy dokončeno?

 

reklama

reklama