VIDEO: Umělá inteligence ve hře The Last Of Us Part 2 nám prý vyrazí dech. Čím?

První záběry z hraní vyvolaly spoustu nevěřícných reakcí. Hráči totiž nejsou zvyklí na tak přirozeně působící akci.
Umělá inteligence v druhém díle hry The Last Of Us
Umělá inteligence v druhém díle hry The Last Of Us
Naughty Dog / koláž

reklama

Jistě už jste viděli gameplay video z napjatě očekávaného druhého dílu The Last Of Us, který Naughty Dog předvedli na letošním E3. Ellie se v ní postupně vypořádá z celou skupinou nepřátel – využije přitom plížení, střelbu i přímý boj tělo na tělo, respektive tělo na několik těl. Přestože se Ellie v rukou hráče pohybuje zběsile po celé oblasti, dojde i na několik jakoby předpřipravených situací, které donutily spoustu hráčů zvolat: "Vždyť je to naskriptované!" 

Jenže Naughty Dog zareagovalo prohlášením, že všechny momenty z videa ukazují, jak propracovaná je ve hře umělá inteligence. Různé nepřátelské tlupy a sekty totiž budou mít svůj vlastní systém boje a dorozumívání. A jelikož se z Ellie se ve druhém díle stane obávaná bojovnice, budou pro ni mít i různé přezdívky – v ukázce jí říkají Vlčice.

Umělá inteligence bude taky daleko dynamičtější. Je to vidět, třeba když se Ellie schová pod auto a vystřelí, tak hned za moment ji už někdo tahá z druhé strany za nohu, což aktivuje minisouboj. Není to však skript, protože jsme viděli, že tím směrem skutečně směroval protivník, který tak pouze kvapně reagoval na situaci.

Velice dynamický a přirozený je taky boj s více protivníky najednou, i když je zde trochu znát, že pro snížení obtížnosti vždy druhý pobuda chvilku počká, aby dal hráči šanci.

Nejvíce však zaujmou inteligentní pohyby kamery. Parádní je třeba, jak se kamera přizpůsobí situaci v momentě, kdy se Ellie chystá vyřídit posledního člena tlupy, a jak ji pak obkrouží, aby zase plynule přešla do nehratelné animace na tanečním parketě. Působivé, co?

Sledujte COOL na Instagramu a přidejte se do nových facebookových skupin COOL PROGRAM, COOL KINO a COOL VÝTLEM!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama