Nový Xbox nečekaně odhalen! Čím chce překonat Playstation 5?

Známe podobu, název i parametry příští herní konzole od Microsoftu.
Xbox Series X
Xbox Series X
Microsoft

reklama

V rámci letošních The Game Awards 2019 představil Microsoft nečekaně příští Xbox. Bude se jmenovat Xbox Series X, do prodeje vstoupí koncem příštího roku a prvním oznámeným titulem je hra Senua’s Saga: Hellblade II. Svou úžasnou grafiku, a tedy i výkon nové konzole, ukázala v rámci prvního traileru.

Konzole má vzhled minimalistické krabice připomínající PC, kterou půjde postavit naležato i nastojato a má mít efektivní ventilaci, díky níž bude velice tichá. Bude čtyřikrát výkonnější než aktuální Xbox One X. Šéf vývoje konzole Phil Spencer prohlásil: "Chtěli jsme opravdu obří upgrade od základní konzole Xbox One".

Postavena bude na architektuře AMD Zen 2 se slibem plnohodnotného 4K při 60fps s hardwarovým raytracingem, přičemž některé tituly mohou běžet až ve 120fps nebo rozlišení 8K. Co se týče čistě grafického výkonu, prohlásil Spencer, že nový Xbox bude osmkrát silnější než Xbox One a dvakrát než Xbox One X, což by mělo znamenat zhruba 12 teraflopů.

Nový ovladač bude vycházet z toho stávajícího, bude nepatrně menší a vybaven sdílecím tlačítkem pro rychlé pořizování snímků z hraní a živé streamování. Převezme některé prvky z elitního gamepadu Xbox Elite Series 2, bude součástí balení konzole, ale fungovat má i s Windows PC a stávajícím Xboxem One.

Velice ambiciózně zní prohlášení, že má jít o nejvýkonnější konzoli vůbec, což by ho povýšilo i nad konkurenční chystaný PlayStation 5. Stejně jako on má i Xbox minimalizovat nahrávací obrazovky díky SSD disku nové generace. Bude vybaven zpětnou kompatibilitou pro možnost zahrát si na něm i staré xboxové pecky.

Co na říkáte na nový Xbox Series X?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!