Volba hráčů na hlavní roli ve filmu Uncharted nevyšla! Dokáže i tak rozcupovat Indana Jonese?

Konečně se věci daly zase do pohybu!
Indiana Jones versus Nathan Drake
Indiana Jones versus Nathan Drake
Lucasfilm / Sony

reklama

Zfilmování herní legendy Uncharted s hlavním hrdinou Nathanem Drakem je snem všech fanoušků. O filmu se nicméně hovoří už mnoho let a ještě donedávna se nenašel nikdo, kdo by jej skutečně ve spolupráci se Sony a vývojáři z Naughty Dog začal natáčet. Až nyní kývl na nabídku režisér Shawn Levy a společně se scénáristou Joe Carnahanem se pustili do práce.

To nejtěžší ale není rozjet kamery a dirigovat lidi na place, nejprve je nutné vybrat herce pro roli Nathana Drakea, s čímž si nechal režisér naoko pomoct od fanoušků na Twitteru. Předhazovali mu nejrůznější jména, ani jedno z nich si ale Levy nevybral.

„Nabízeli mi snad všechny myslitelné herce. Nikolaj Coster-Waldau, Oscar Isaac, Nathan Fillion, Chris Pratt, Chris Evans, Chris Pine. Návrhy jsou… zkrátka, všichni herci jsou velmi pohlední, což jsou všechny filmové hvězdy, a připomínají drsného Nathana Drakea, kterým ale tenhle hrdina není,“ řekl Levy. Rozhodl se proto, že nevybere ani jednoho z dosud nabízených a bude hledat dál.

Levy také připomněl, že Uncharted není Indiana Jones a fanoušci možná dostanou něco, na co nejsou úplně připravení. V Indana Jonesovi se totiž snoubí určitý heroismus a akademická vzdělanost, což není zrovna doména Nathana Drakea. Mnozí, včetně scénáristy, jej naopak považují za drzého zlodějíčka, který ví něco o historii a archeologii, což ho ale nestaví na roveň Jonese, a proto se dočkáme úplně jiného filmu.

Na druhou stranu – komu tohle vadí? Nathan Drake je rozhodně jedním z nejcharizmatičtějších hrdinů z videoher poslední doby a film je naprosto žádoucí i bez ambic pokořit slavnou legendu.

reklama

reklama