PlayStation 5 se okamžitě vyprodal. Možná se nedostane ani na všechny české předobjednávky

Chaotický začátek předobjednávek nového PlayStationu chce využít jeho konkurence.
PlayStation 5 hlásí vyprodáno
PlayStation 5 hlásí vyprodáno
Sony Interactive Entertainment / koláž

reklama

Když Sony ve středu večer představila ceny a start prodeje PlayStationu 5, nijak se nezmínila o startu předprodejů. Jen několik hodin poté se však předobjednávky rozjely ve většině on-line obchodů po celém světě. A nastal chaos!

Také v Česku se konzole chvíli jevila jako dostupná, ale brzy začaly obchody měnit dostupnost z původního 19. listopadu často až na únor příštího roku, což rozčílilo mnoho fanoušků, kteří doufali, že si zahrají už o letošních Vánocích. Ujištění, že při startu prodejů bude dostatek kusů, se tak ukázalo jako liché.

Každý obchod si předobjednávky spustil po svém a nešlo o synchronizovaný a předem oznámený postup, jak původně ujišťovalo Sony. Není ani jasné, zda mají obchody slíben pevný počet kusů v první vlně. Že jste si zadali objednávku mezi prvními, tak nemusí být zárukou, že se na vás dostane už v listopadu.

Nastalého zmatku využil Microsoft, který slibíl, že předprodeje jeho Xboxů Series X a Series S dostanou jasně daný čas a pravidla. Nedlouho poté zveřejnil časový plán pro celý svět i s obchody, kde půjde předobjednávat.

Česko sice nemá v seznamu samostatnou položku, ale mělo by spadat do zbytku Evropy, kde začne předprodej 22. září od 9 hodin dopoledne on-line prostřednictvím Microsoft Store. Stejný čas bude jistě platit pro vybrané české on-line i kamenné obchodní sítě.

Zmatek a rozčarování z předprodejů PlayStationu 5 pramení z obrovského zájmu. Uvidíme, zda něco podobného nastane i u Xboxu nebo zda Microsoft situaci zvládne díky lepší logistice nebo nižší poptávce.

Co říkáte na chaos kolem PlayStationu 5 a reakci Microsoftu?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!