Vývojáři Cyberpunku 2077 se omlouvají hráčům na konzolích a nabízejí jim řešení

Slibují rychlé opravy, ale taky možnost hru jednoduše vrátit.
Neuspokojivý stav Cyberpunku 2077 na konzolích
Neuspokojivý stav Cyberpunku 2077 na konzolích
reddit.com / koláž

reklama

CD Projekt RED, polské herní studio stojící za vývojem hry Cyberpunk 2077, vydalo oficiální omluvu, která je mířena hráčům na konzolích dosluhující generace. Hra totiž vyšla v technicky neuspokojivém stavu, který se nejvíce podepsal právě na starších konzolích PlayStation 4 a Xbox One.

Hra na nich běží v dynamickém rozlišení, které klesá často až na hodnotu 720p a přesto se jí nedaří držet stabilní snímkovou frekvenci. Kvůli tomu je neostrá, rozmazaná a ještě trhaná – což podtrhuje i problém s načítáním textur a dalších detailů, důsledkem čehož se před hráči občas objeví rozpadlé geometrické struktury místo postav či dalších objektů. Hru z prakticky nehratelné podoby osvobodily první opravné balíčky, ale nespokojenost konzolových hráčů stejně narůstá.

Šéfové studia zareagovali společným vyjádřením. „Měli jsme věnovat více pozornosti, aby hra fungovala lépe na PlayStationu 4 a Xboxu One... Příští várka oprav dorazí během týdne. Po svátcích budeme pokračovat – vydáme dva velké patche, první v lednu, druhý v únoru. Ty opraví největší problémy na konzolích minulé generace.

Pokud hráči nebudou chtít dát vývojářům šanci, nabízí CD Projekt možnost hru vrátit a získat zpět peníze. Pro digitální verze mohou použít obchody PSN a Microsoft Store. Fyzické kopie mohou vracet u prodejců. Pokud by s nimi měli problém, mohou se do 21. prosince obrátit na mail helpmerefund@cdprojektred.com, kde jim pomůžou.

Jeden z mnoha glitchů v konzolové verzi hry Cyberpunk 2077
Autor: reddit.com Jeden z mnoha glitchů v konzolové verzi hry Cyberpunk 2077

Na konzolové verze připadlo 41 procent předobjednávek, zbytek tvořili hráči na PC. Jen zlomek konzolových hráčů přitom může hrát na nové generaci PlayStationu 5 a Xbox Series X/S, kde hra beží solidně v systému zpětné kompatibility. Platí to i pro vylepšené verze starších konzolí PS4 Pro a Xbox One X, kde se však projevují problémy s načítáním textur, protože i přes vyšší výkon nemají tyto konzole rychlý SSD disk.

Hrajete Cyberpunk 2077 na starších konzolích? Jaký je váš zážitek? 

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama