Některé testy odhalily, že nový Xbox může mít problémy s přehříváním

Microsoft bude muset vyladit způsob ventilace nového Xboxu Series X.
Xbox Series X
Xbox Series X
Microsoft

reklama

Nový Xbox Series X se chlubí unikátním systémem chlazení s velkým větrákem a tunelovým nasáváním, které přináší o 70 procent lepší proudění vzduchu uvnitř konzole oproti svému předchůdci. Díky tomu může být mnoho výkonných komponent vměstnáno do jednoho bloku. Jenže nastavení ventilace podle všeho ještě potřebuje výrazně doladit...

Několik novinářů a youtuberů, kteří už konzoli dostali k testování, si totiž všimlo, že sice při hraní zůstává velice tichá, ale taky se značně zahřívá. „Sice to nedělá hluk, ale je to teda pořádně horké. Konzole pořádně hřeje, je skoro jako krb. Můžete s ní klidně vytopit byt,“ uvedl Ken Bogard pro Jex Video. Testoval přitom pouze několik starších her v režimu zpětné kompatibility.

Známý herní streamer a podcaster Jeff Bakalar poznal rozžhavenost Xboxu přímo během přenosu prvních dojmů. Když vytáhl rozšiřující paměťovou SSD kartu a dotkl se její kovové části, popálil se. „Je úplně rozpálená. Přitom jsem ji vyndal z konzole, která byla v pohotovostním režimu a nepoužíval jsem ji, podotknul.

Je třeba připomenout, že při testování jde vždy o předprodukční kusy Xboxu a Microsoft jistě pracuje na tom, aby všechny potenciální problémy vyřešil aktualizací firmwaru i dalšími optimalizacemi.

reklama

reklama