10 nejlepších kapel, v jejichž čele stojí filmové hvězdy!

Spousta filmových hvězd fušuje do muziky. A nevedou si vůbec zle...
Když herci zpívají..
Když herci zpívají..

reklama

Herecký a hudební talent jsou většinou úzce propojené, proto není divu, že se tyhle profese tak často prolínají. Vybrali jsme nejlepší hudební počiny slavných herců a předem připomínáme, že jsme jich museli dost vynechat. Můžete nás doplnit v komentářích.

 

Ryan Gosling – Dead Man's Bones

Styl: indie rock, gothic blues

Co dělá z Ryana Goslinga jednoho z největších idolů současnosti? Kromě vzhledu jistě charisma, které si získává svým nonšalantním stylem i smyslem pro humor. A právě tomu dal bohatě vyniknout ve svém úsměvně morbidním hudebním projektu. A fanynky přibývají...

 

Jared Leto – Thirty Seconds to Mars

Styl: rock, emo, pop rock, prog rock

Pořád si myslíme, že je Jared Leto lepší herec než muzikant, ale přesto mu nemůžeme upřít, že svou kapelu dotáhl spolu se svým bratrem Shannonem mezi největší jména tzv. MTV rocku. Na vyprodaných turné brázdí celou planetu a přitom stíhá mnoho filmových rolí.

 

Jenny Lewis – Rilo Kiley, Jenny Lewis

Styl: indie rock, indie folk

Začínala jako úspěšná seriálová a televizní herečka, ale pak se vrhla do muziky a z kapely Rilo Kiley udělala svým výtečným hlasem jednu z nejvlivnějších amerických indie kapel začátku tisíciletí. Boduje i na sólové dráze. Pěvecky nejlepší zástupce z našeho výběru.

 

Woody Allen – Woody Allen and his New Orleans Jazz Band

Styl: dixieland, swing

Herecká a režisérská legenda je celoživotním milovníkem jazzu, ostatně i své umělecké jméno si vybral po slavném klarinetistovi Woody Hermanovi. Se svou kapelou hrává pravidelně v manhattanském hotelu Carlyle a v rámci tour zavítal v roce 2008 i do Prahy.

 

Jamie Foxx

Styl: R&B, hip-hop,

V případě Jamieho Foxxe se filmová a hudební kariéra neustále překrývají, čehož naplno využil brilantním oscarovým portrétem Raye Charlese v biografickém filmu Ray. Vydal zatím pět desek převážně postelového R&B – nejúspěšnější Unpredictable (2005) se vyšplahala až na jedničku amerického prodejního žebříčku.

 

Keanu Reeves – Dogstar

Styl: rock, post-grunge

Je sice pravda, že Reeves nebyl v Dogstar frontmanem nýbrž basákem, ale kapelu zakládal a řídil. Bohužel poté, co se stal jako Neo v Matrixu definitivně hereckou superstar, skupinu kvůli nedostatku času rozpustil. Věděli jste, že kultovní Weezer hráli svůj první koncert jako předkapela Dogstar?

 

Jeff Bridges

Styl: folk, country, rock, ambient

Chlápek, který pro mnohé bude navždycky prostě The Dude, se taky dlouhodobě věnuje muzice – v oblibě má zemité žánry jako folk nebo country. Svůj talent naplno ukázal třeba v roli alkoholem unaveného zpěváka ve filmu Crazy Heart. Loni vydal oceňovanou ambientní desku Sleeping Tapes, jejíž výtěžek věnoval na charitu.

 

Jack Black – Tenacious D

Styl: hard rock, comedy rock

Jack Black je v reálu přesně ten rockový maniak, jak ho známe z komedie Škola ro(c)ku. Jeho Tenacious D je vtipným, ale i láskyplnným ztělesněním všech rockových klišé, což ještě korunuje ujetými texty a zpěvem. Desky s nimi nahrává třeba i Dave Grohl z Foo Fighters. Nejzábavnější parodický rock od dob Franka Zappy?

 

Johnny Depp – P, Hollywood Vampires

Styl: rock, alternative rock, pop

Nečekaně dobrý kytarista, jehož hudební výlety jsou krátké, ale intenzivní. Kromě hostovaček (Oasis, Iggy Pop, Marilyn Manson) taky v devadesátkách na chvíli působil v rockové superskupině P – spolu se členy Red Hot Chili Peppers, Butthole Surfers nebo Sex Pistols. Loni vydal desku s další superskupinou Hollywood Vampires, do které pozval třeba Alice Cooper a Joeho Perryho. Na albu hřmí 11 coverů rockových klasik s úvodním slovem od nedávno zesnulého Christophera Lee.

 

Juliette Lewis – Juliette and the Licks

Styl: punk, garage rock, indie rock

Jedna z nejvíc cool žen současnosti je nejen výtečná herečka (Takoví normální zabijáci, Od soumraku do úsvitu), ale hlavně jako lídr kapely přejede většinu rádobysiláckých frontmanů jak parní válec. Na letošek kapela ohlásila comebackovou desku a hlavně tour – naživo je to pořádněj fičák!

Bonus:

Scarlett Johansson

Styl: dream pop, indie folk

Jako herečka nepotřebuje představovat a její sexy kouřově zabarvený hlas taky poznáte během vteřiny. Coby zpěvačka se v roce 2009 obklopila skvělými spolupracovníky (Dave Sitek, David Bowie, Yeah Yeah Yeahs) a dala na desce Anywhere I Lay My Head naplno propuknout své vášni k písničkám Toma Waitse. Vkusný atmosférický pop, který ale nic nezměnil na faktu, že Scarlett víc lahodí očím než uším.

Kdo je v našem výběru váš favorit a kdo v něm chybí?

reklama

reklama