10 nejočekávanějších koncertů první poloviny roku 2019

Výběr fakt nebyl jednoduchý, čeká nás totiž pořádná nálož.
Nejočekávanější koncerty první poloviny roku 2019
Nejočekávanější koncerty první poloviny roku 2019
Warner Bros / koláž

reklama

Bylo to těžké. Spousta velkých hvězd navíc zahraje až za polovinou roku, takže jsme je museli vynechat. A těch skvělých nezávislých jmen nebo DJů? Prostě nás čeká mimořádný rok. Vybírali jsme hlavně na základě popularity a žánrové pestrosti. Neříkejte, že na minimálně jeden z nich už nemáte lístek!

Tom Odell

23. ledna, Praha, Forum Karlín

Britský písničkář si získal české publikum na loňském festivalu Metronome svou kombinací křehkých emocí a velkých refrénů, díky kterým se hodí i na větší pódia. Přesvědčí se o tom již brzy pražské Forum Karlín.

Slash

9. února, Praha, O2 Arena

Jeden z nejikoničtějších rockových kytaristů se vrací do Prahy spolu se zpěvákém Mylesem Kennedym a doprovodnou kapelou The Conspirators. Ti dají vzpomenout na Guns N' Roses ve vrcholné formě s pořádně nabroušenými riffy navrch.

Mike Shinoda

19. března, Praha, Forum Karlín

Se smrtí Chestera Bennigtona se museli vypořádávat nejen fanoušci Linkin Park, ale hlavně jeho parťák Mike Shinoda, který vydal přiznačně nazvanou sólovku Post Traumatic. Na koncertě uslyšíme písničky z ní, ale taky výběr z pecek jeho nejslavnější kapely.

Dave Matthews Band

27. března, Praha, Forum Karlín

Možná je neznáte, ale v zámoří patří za naprosté koncertní bohy, kteří pravidelně vyhrávají ankety za nejlepší živou kapelu roku. Navazují totiž na tradici tzv. jam bandů, pro které je společná chemie na pódiu to hlavní. 

Bob Dylan

7. až 9. dubna, Praha, Lucerna

Jestli pro někoho platí označení legenda, pak je to praotec moderního folku a písničkářství Bob Dylan. Jak už to u něho bývá, neobjíždí turné s obyčejným mixem svých nejznámějších pecek. Tentokrát si vybral speciálně velký sál pražské Lucerny, kde hned tři večery po sobě předvede hlavně coververze klasických evergreenů v zemitých i lehce swingujících úpravách, jak zní na jeho aktuální desce Triplicate.

Elton John

7. května, Praha, O2 Arena

A když jsme u legend, pak tady máme Sira Eltona z Británie, který dává sbohem koncertním pódiím v rámci velkolepého tříletého rozlučkového turné. Můžeme se tak těšit na shrnutí jeho nevídané padesátileté kariéry, kterou navíc na konci května podpoří premiéra životopisného filmu Rocketman. 

Alvaro Soler

7. května, Praha, Tipsport Arena

Když se podíváte na aktuální globální čísla, pak je možná největší hvězdou českého koncertního jara španělský zpěvák Alvaro Soler. Po dvou loňských bleskově vyprodaných koncertech tentokrát v pořádné hale. Latinskoamerický mejdan se blíží.

Jamiroquai

25. května, Praha, O2 Arena

Apoštolové funky disco groovu zažívají hojné období po vydání povedené comebackové desky Automaton, kterou už u nás předvedli na Colours of Ostrava. Jay Kay dostane opět možnost zazářit, tedy obvzlášť jeho futuristická chameleonská helma.

Muse

26. května, Praha, Letňany

Nebudeme lhát, že Muse považujeme za trochu přefouklou bublinu. Každopádně jejich živáky jsou pověstné svou do puntíku dotaženou show s příběhem a hromadou atrakcí. Navíc Matthew Bellamy a jeho parta vystoupí u nás poprvé pod širým nebem.

Backstreet Boys

22. června, Praha, O2 Arena

Devadesátky vracejí úder. Jeden z největších boybandů, které tahle éra porodila, se vrací v kompletní sestavě s deskou DNA, která celkem slušně aktualizuje jejich zvuk. Je jasné, že se v O2 Areně bude ale hlavně vzpomínat. 

Na jaký koncert se v první polovině roku nejvíce těšíte vy?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!