11 nejočekávanějších koncertů v Česku, na kterých v roce 2018 nesmíte chybět!

Vybrali jsme to nejlepší, co nás na českách pódiích letos čeká.
Nejočekávanější koncerty první poloviny roku 2018
Nejočekávanější koncerty první poloviny roku 2018

reklama

Vánoce jsou za námi, ale už začíná letošní nadílka pro milovníky živé hudby. V roce 2018 dorazí do Česka pořádně silná sestava. Vybrali jsme 11 nejzajímavějších jmen z první poloviny roku s výjimkou festivalových vystoupení. I tak jsme museli spoustu skvělých jmen vynechat. Máme se zkrátka na co těšit!

Depeche Mode

31.1. O2 Arena, Praha

Depešáky snad není třeba představovat. Přestože k nám jako jedny z mála konstantně zářících světových hvězd jezdí pravidelně, černý kult neslábne. Jejich první pražský koncert, který se uskutečnil 11. března 1988 ještě za minulého režimu, se stal takovou předčasnou černo-sametovou revolucí.

The Chainsmokers

11.2. Tipsport Arena, Praha

Aktuálně nejzářivější formace tanečního popu se na svém evropském turné zastaví v Praze, která se může tešit mimojiné na megahity Closer, Dont Let Me Down nebo Something Just Like This. Americká dvojka - Andrew Taggart a Alex Pall - ukáže, zda kromě trhání hitparádových rekordů zvádne taky "urvat strop" pražské sportovní haly.

Fever Ray

26.2. Forum Karlín, Praha

Severské detektivky v Česku milujeme a fanoušci temného electro popu stejně tak s jistotou vzhlížejí k severu. Karin E. Dreijer je hned po Bjork nejvýznamější skandinávskou hudební divoženkou - jako polovina tanečního dua The Knife a taky coby sólistka s pseudonymem Fever Ray. V Praze zahraje mimojiné z čerstvého alba Plunge, které se objevilo v nejednom seznamu nejlepších desek uplynulého roku.

Jessie Ware

3.3. Divadlo Archa, Praha

Posluchači moderního soulu určitě dávno mají lístek. Ačkoli je Jessie Ware v rámci svého žánru za hvězdu, v Česku ji stále můžeme slyšet hezky zblízka a intimně v sále pražské Archy. Kdo zažil její minulé vystoupení v nedaleké Akropoli, jistě vám potvrdí, jaké jsou to emoce.

Parov Stelar

10.3. Tipsport Arena, Praha

Electroswing má sice krátkou vlnu slávy dávno za sebou, ale v Česku to většinu lidí vůbec netrápí a zase to bude pořádná tancovačka. Parov Stelar se navíc snaží svou show osvěžit spoustou živých prvků, takže to chvílemi zní prostě jako swing. A ten z módy vlastně nikdy nevyšel.

Metallica

2.4. O2 Arena, Praha

Jejich aktuální deska "Hardwired... To Self-Destruct" ukazuje, že mají v zásobě ještě pořádné dávky syrové energie a rozhodně nepokračují jenom z povinnosti. Jako bonus si přidejte předkapelu - parádní norský black´n´roll Kvelertak.

Bob Dylan

15.4. Hala Vodova, Brno

Jesti pro někoho sedí označení legenda, pak je to Bob Dylan. Nejzásadnější postava americké populární hudby se vrací do Česka s novou nahrávkou, trojalbem Triplicate, na němž po svém přezpívává největší americké písňové klasiky. Určitě přidá i něco ze svých největších pecek, které se mezi klasiky už dávno zařadily.

Imagine Dragons

16.4. O2 Arena, Praha

Když na ostravských Colours nadšenému publiku slibovali, že se vrátí, nelhali. Američtí hitmakeři, které označil časopis Billboard za Největší kapelu roku 2017, přijedou podpořit desku Evolve, která byla napsána tak, aby zněla skvěle na stadionech.

Thirty Seconds To Mars

19.4. Tipsport Arena, Praha

Po téměř pěti letech se Jared Leto se svou kapelou vrací do Česka. Ačkoli by se mohlo zdát, že v poslední době dával přednost spíše herecké kariéře (Sebevražedný oddíl, Blade Runner 2049), nový singl Walk On Water ukázal, že je hudba stále jeho hlavní múzou.

Ozzy Osbourne with special guest Hollywood Vampires

13.6. Letiště Letňany, Praha

Možná poslední šance vidět Ozzyho naživo? Nevíme, jak moc se dá věřit, že jde o jeho definitivně poslední turné, každopádně přiveze ještě velice zajímavého hosta, Hollywood Vampires -  Alice Cooper jako frontman a Johnny Depp s Joe Perrym jako kytaristi. To už by mohlo stačit, ne?

Arcade Fire

15.6 O2 Arena, Praha

Konečně! Největší hvězdy amerického indie rocku poprvé zahrají v Česku a ačkoli byla jejich aktuální deska Everythig Now přijata s mírnými rozpaky, stále patří mezi nejlepší koncertní úderky na světě. Za sebou už navíc mají tolik pecek, že by jim vystačily klidně na čtyřhodinovou show.

Na jakém koncertě letos určitě nebudete chybět? Vynechali jsme vaše favority?

reklama

reklama