5 největších pecek od Aviciiho, které nesmí chybět na žádné párty

Tělo je smrtelné, hudba je věčná.
Největší pecky od Aviciiho
Největší pecky od Aviciiho
UniversalMusic/Geffen

reklama

Před několika dny se svět dozvěděl smutnou zprávu. V Ománu zemřela ve věku 28 let jedna z největších hvězd elektronické taneční hudby Avicii, vlastním jménem Tim Bergling. Byl jednou z hlavních tváří nové taneční horečky, která svět zachvátila před několika lety.

Těžko se vyrovnával se slávou a trpěl úzkostmi, což často řešil pitím. DJský životní styl si vyžádal daň v podobě zhoršujícího se zdraví, například akutního zánětu slinivky břišní. Proto se v roce 2016 na vrcholu popularity rozhodl ukončit živé vystupování. Vše zachycuje intimní dokument Avicii: True Stories.

V Ománu si dával krátkou přestávku před dokončením chystaného nového alba. Těžko říct, zda ho někdy uslyšíme, rozhodně se ale můžeme ohlédnout za největšími peckami jeho kariéry. 

Levels

Bomba, co odpálila jeho kariéru. Té synťákové lince prostě nebylo úniku a je jedním z definujících momentů boomu komerčního EDM.

Waiting for Love

Spolupráce s holandským parťákem Martinem Garrixem a zpěvákem Simonem Aldredem z britské kapely Cherry Ghost. Emotivní houseová pecka, která nabídla taky skvělý klip a lyric video se srdcervoucím příběhem raněného vojáka a jeho psa.

Lonely Together feat. Rita Ora

Atmosféričtější produkce s "mluvící" basovou linkou ukazuje, že Avicii uměl přizpůsobit svůj styl pozvaným hostům. Loňské EP AVĪCI, z něhož skladba pochází, bylo posledním, které vyšlo za jeho života.

The Nights

Žít naplno pro okamžiky, které nikdy nezapomeneme... Není divu, že se stala hymnou generace, která vyhledává vzrušení, zážitky a adrenalin. Ve dne a taky v noci, v tranzu, na parketě.

Wake Me Up

V jádru je to vlastně dobře napsaná country písnička, co dostala injekci elektronické energie. Díky textu byla v posedních dnech jednou z nejsdílenějších: "So wake me up when it's all over. When I'm wiser and I'm older All this time I was finding myself, and I didn't know I was lost." – "Tak mě vzbuď, až to celé skončí. Až budu starší a moudřejší. Celou tu dobu jsem se hledal a nevěděl jsem, že jsem ztracený."

reklama

reklama