Adele dokázala svým novým albem změnit funkci nejdůležitějšího tlačítka na Spotify

Nejpopulárnější zpěvačka současnosti chtěla, aby její hudba neztrácela příběh.
Adele změnila fungování Spotify
Adele změnila fungování Spotify
Columbia Records / Spotify

reklama

Zpěvačka Adele svou novou deskou 30 boří hudební žebříčky, ale taky mění fungování Spotify pro všechny jeho uživatele. Vymohla si totiž, aby tlačítko PLAY hrálo vždy písničky v předem daném pořadí, jak jsou uvnitř alba nebo playlistu, a nepřeskakovalo skladby náhodně, jako to dělalo dosud.

„Bylo to jediné přání, které jsem měla v našem neustále se proměňujícím odvětví. Není náhoda, že když vytváříme alba, věnujeme velkou péči a dlouhé úvahy tomu, jak jsou za sebe skladby seřazeny. Naše umění vypráví příběh a ten by se měl poslouchat tak, jak byl vytvořen. Děkuji Spotify, že naslouchalo,“ vysvětlila zpěvačka a skladatelka na svém Twitteru.

Pro posluchače Spotify, kteří nemají předplaceno, zůstává tlačítko PLAY stejné a dál skladby náhodně míchá. Přehrávání skladeb a playlistů v předen daném pořadí zůstává prémiovou funkcí. Nemalá část předplatitelů však často poslouchala právě jednoduchým ťuknutím na PLAY, takže slyšela desku náhodně zamíchanou a nikoli od začátku do konce.

Jsme rádi, že můžeme uvést změnu, kterou požadovala Adele, ale i mnoho dalších umělců a uživatelů... Kdo bude chtít mít zapnutou funkci SHUFFLE, může si ji dál aktivovat ťuknutím v přehrávací obrazovce,“ vysvětlit Chris Macowski, mluvčí Spotify. 

Adele mezitím písničkou Easy on Me pokořila rekord Spotify v denním počtu posluchačů jedné skladby, který dosud drželi korejští BTS a jejich Butter. 

Posloucháte desky od začátku do konce, nebo je radši máte náhodně zamíchané?

reklama

reklama