Fortnite zažilo největší koncert všech dob. Je tohle budoucnost živé hudby?

Virtuální koncert, kde neplatí gravitace. Vítejte v roce 2019!
Vystoupení Marshmello ve hře Fortnite
Vystoupení Marshmello ve hře Fortnite
Epic Games / screenshot

reklama

Skutečný přelom v dějinách živé hudby nebo spíše šikovná marketingová akce a herní událost, která musela vydělat spoustu peněz? Ve hře Fortnite se uskutečnil virtuální koncert hvězdného DJe a producenta Marshmello. Podle oficiálních statistik se ho zúčastnilo 10 milionů hráčů, samozřejmě rozdělených do herních instancí s maximálním počtem 60 hráčů.

Koncert se konal v herní lokaci Pleasant Park, kde vyrostlo virtuální pódium s obrazovkami či obřími hologramy a během desetiminutového vystoupení v ní byly zakázané zbraně. Navíc se podle hudby měnila gravitace, takže hráči různě poletovali prostorem.

Ačkoli mnoho médií psalo, že jde o první virtuální koncert svého druhu, není to tak úplně pravda. O první koncert ve hře nejde zcela určitě. Otázkou je, zda ho lze vůbec považovat za koncert, tedy živé vystoupení.

Marshmello měl virtuální koncert ve hře Fortnite
Autor: Epic Games / screenshot Marshmello měl virtuální koncert ve hře Fortnite

Kromě toho, že trval pouhých deset minut, nikde nebylo ukázáno, že Marshmello vystupoval skutečně naživo, že míchal v reálném čase s možností udělat chybu a že jeho pohyby byly přenášeny pomocí motion capture na jeho figurku. Celé vystoupení bylo spíše předem nahrané a pak v daný čas spuštěné, včetně všech efektů.

Událost každopádně zaznamenala velký úspěch i značné zisky z in-game transakcí. Hráči si totiž ke koncertu mohli koupit různé Mashmello skiny, taneční pohyby či emote reakce. Už teď je jasné, že další obdobné koncerty jistě budou následovat.

Co myslíte, bude se na koncerty v budoucnu chodit hlavně virtuálně?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!