Fortnite zažilo největší koncert všech dob. Travis Scott překonal všechny rekordy

Zdá se to absurdní, ale největší koncert všech dob se konal v době koronaviru.
Travis Scott a jeho rekordní koncert ve Fornite
Travis Scott a jeho rekordní koncert ve Fornite
Epic Games

reklama

Houstonský rapper Travis Scott stanovil nový koncertní rekord. Jeho virtuální show ve hře Fornite se zúčastnilo 12,3 milionů lidí. Dosud držel rekord DJ a producent Marshmello, kterého loni sledovalo 10 milionů lidí, taky ve Fornite.

Tentokrát se však jedná dokonce o celou virtuální tour s názvem Astronomical. Travis Scott totiž ve Fornite vystoupí celkem pětkrát v pevně stanovených časech během tohoto víkendu. Každá show trvá jen něco přes deset minut, ale ukazuje nekonečné možnosti koncertů ve virtuálním prostoru.

Rekordní koncert Travise Scotta ve Fornite
Autor: Epic Games Rekordní koncert Travise Scotta ve Fornite

Začíná celkem tradičně u pódia s hráči postávajícími kolem. K němu však přilétá Scottova kosmická loď/planeta. Pak dojde k výbuchu a celá mapa se promění v psychedelické interaktivní divadlo s obřím Scottem pochodujícím nad ostrovem a nabízejícím rychlý průřez svými hity. 

S každým trackem se kompletně mění scéna i jeho podoba – chvíli třeba hráči mohou létat v neonovém světě ve stylu Trona, během pecky Highest in the Room se svět se všemi hráči ponoří pod vodu.

Vývojáři z Epic Games se přitom poučili z chyb minulosti a zlepšili koncertní zážitek tím, že během koncertu odstranili herní UI, aby nerušilo vizuální zážitek a umožnili používat speciální taneční pohyby všem hráčům, tedy i těm, kteří si je nepořídili do samotné hry.

Je tohle nová podoba koncertů v době pandemie?

reklama

reklama