Megahit z filmu Zrodila se hvězda prý vykradl jinou písničku. Srovnejte je a posuďte sami!

Oscarová písnička Shallow je prý plagiát. Jak dopadne blížící se soud?
Zrodila se hvězda
Zrodila se hvězda
Warner Bros
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jeden z největších hudebních hitů poslední doby, písnička Shallow z filmu Zrodila se hvězda, stojí na vykradeném hudebním motivu. Tvrdí to americký hudebník Steve Ronsen, který podal na interprety a autory písničky žalobu. Lady Gaga a její spolupracovníci prý použili hlavní motivy jeho songu s názvem Almost.

Ten vyšel už v roce 2012 a Ronsen ho prý slyšel v hitovce Shallow od první vteřiny. "Ve snaze o přátelské řešení jsem poskytl právnímu týmu Lady Gaga úřední vyjádření známého a respektovaného muzikologa, jenž potvrdil, že mezi písněmi jsou výrazné podobností v tempu, melodii, rytmu i harmonii," vysvětlil Ronsen v tiskovém vyjádření. Žádal prý o oponentní zprávu jiného muzikologa, ale tu mu druhá strana nedodala.

Pod písničkou Shallow je podepsána Lady Gaga, Mark Ronson a další tři autoři. V chystaném soudu po nich bude Ronsen chtít odškodné ve výši minimálně jednoho milionu dolarů, tedy zhruba 23 milionů korun.

Jeho naději posiluje nedávný úspěšný soud o autorství písničky Dark Horse, kterou v roce 2013 vydala Katy Perry. Rapper Markus "Flame" Gray a jeho autorský tým totiž přesvědčili soud, že jde o plagiát jejich skladby Joyful Noise z roku 2009 a dostali náhradu 2,78 milionu dolarů.

Na obvinění už zareagoval Orin Snyden, právník Lady Gaga: "Obvinění není vedeno ničím jiným než touhou zbohatnout a získat publicitu... Lady Gaga bude bojovat a vyhraje."

Nakolik si jsou obě písničky podobné můžete posoudit v krátkém střihovém videu nebo si poslechněte song Almost celý:

Přijde vám písnička Shallow jako plagiát?

Reklama
Reklama