Jak se Metallica dostala k Jožinovi z bažin? Přečtete si celý příběh kolem virálního hitu

Stane se Jožin stálou součástí repertoáru metalových gigantů?
Metallica zahrála v Praze taky Jožina z bažin
Metallica zahrála v Praze taky Jožina z bažin
profimedia.cz

reklama

Když Metallica zahrála na pražském koncertě vlastní verzi klasické české pecky Jožin z bažin od Ivana Mládka, byl z toho hned virální hit. Chopil se jí basák kapely Robert Trujillo a zpívala ji s ním celá hala. Pozadí celého příběhu prozradil kamarád kapely David Karon, který dlouhodobě žije v Praze.

Metallica při každé zastávce turné zpestří koncert jedním notoricky známým hitem z dané země. Co to bude v Praze? Byla otevřená všem žánrům, ale chtěla spíše něco staršího a časem prověřeného. To se doneslo právě k Davidu Karonovi, který vlastní firmu na kytarové pedály KHDK společně s kytaristou Metallicy Kirkem Hammettem. Slíbil, že pošle kapele ty nejlepší tipy.

Na finální seznam se dostaly dvě písničky od Lucie (Oheň, Černí andělé), Slunečný hrob od Blue Effectu, Jahody mražený od Jiřího Schelingera a zlidovělá Škoda lásky od Jaromíra Vejvody. Jen tak ze srandy přihodil ještě Mládkova Jožina z bažin s poznámkou, že se v songu zpívá o "swamp monster".

Už za pár hodin přišla odpověď od Trujilla, který měl výběr v kapele na starost: "Jožin z bažin je úžasnej! Tohle bude zpívat celá hala. Kirk to bude určitě taky milovat." Volba byla jasná, i když později Trujillo přiznal, že těsně druhé skončily Jahody mražený.

Právě Trujillo se pak při koncertě chopil zpěvu svou srandovní češtinou a skutečně se přidala celá hala. Jožin si tak připsal další zářez na pažbu. Je totiž populární nejenom v Česku, ale taky v mnoha okolních zemích. A teď se stal na chvíli součástí repertoáru světových metalových superstars.

Dobře von!

reklama

reklama