Jeho videoklip právě otřásl Amerikou. Kdo je Childish Gambino?

Poznejte jednoho z nejtalentovanějších týpků současnosti.
This Is America
This Is America
Childish Gambino
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mezi hudebními a filmovými fanoušky už má svůj kult a pokud ho ještě neznáte, měli byste si jeho jméno rozhodně zapamatovat - Donald Glover. Hudbu vydává pod pseudonymem Childish Gambino, pod nímž teď o sobě dal hodně hlasitě vědět videoklipem k písničce This is America.

Kontroverzní video šokujícím způsobem ukazuje rozporuplnou tvář Ameriky - zbraně, násilí, sociální vyloučení, rasismus; to všechno zabaleno jako roztančená muzikálová show pro pobavení.

Způsobem tance a mimikou pak Glover odkazuje ke stereotypnímu zobrazování černochů jako nespoutaných divochů v tzv. minstrel shows - v nichž nabarvení běloši napodobovali černošská hudební a taneční představení.

Donald Glover bude letos nejvíce vidět jako představitel mladého Lando Calrissiana v novém Star Wars filmu o mládí Hana Sola. Oceňovaný je jeho hořce komediální seriál s autobiografickými prvky Atlanta, který je právě v polovině své druhé sezóny. V něm Glover hraje hlavní roli, sám si ho napsal, produkoval a částečně i režíroval.

Do šiřšího povědomí se uvedl rolí Troye Barnese v seriálu Zpátky do školy (Community), ale jeho hudební kariéra je neméně zajímavá. Jako Childish Gambino nahrál 7 mixtapů a hlavně tři desky, za tu zatím poslední Awaken, My Love! získal několik Grammy nominací.

Singl This is America by měl být první ochutnávkou nového alba. Jeho hlas však uslyšíme také v nové verzi populárního animáku Lví král, v němž namluví titulní roli Simby.

Celkem talent, nemyslíte?

Reklama
Reklama