Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf, jedna z ikon rocku. Víte, čím vším se proslavil?

Bylo mu 74 let a po jeho boku byla do poslední chvíle manželka Deborah s dcerami Amandou a Pearl.
Meat Loaf
Meat Loaf
profimedia.cz

reklama

Pocházel z amerického Dallasu, jmenoval se Michael Lee Aday, ale vystupoval pod přezdívkou Meat Loaf, což v překladu znamená Sekaná. Získal ji už ve škole díky své mohutné postavě, hřmotnému hlasu i okázalému vystupování, které bylo typické i pro jeho bombastické pojetí rocku. Největší hit si zapsal nádherně vygradovanou baladou I'd Do Anything for Love (But I Won't Do That).

Jeho průlomová deska Bat Out of Hell (Netopýr z pekla) z roku 1977 patří k nejprodávanějším albům všech dob, nakonec získala ještě dvě pokračování a udělal z ní netopýří trilogii. Kromě velké dávky talentu a charismatu měl také výborný čuch na výběr spolupracovníků, tím nejzásadnějším byl skladatel a producent Jim Steinman, ale taky producentská legenda Todd Rundgren. „Byl monstrózní, šlo o nejvíc fascinující personu, s jakou jsem se kdy setkal, prohlásil o něm právě Steinman.

Jeho kariéra zažila několik propadů, ale vždy se dokázal vrátit. Pověstné bylo jeho turné z roku 1978, kdy si při skoku z pódia zlomil nohu, ale celé ho pak dokončil upoután na vozíku.  

Známé jsou taky jeho četné filmové i seriálové role, například v kultovním filmovém muzikálu Rocky Horror Picture Show, komedii Štvanci nebo ve filmu Klub rváčů od Davida Finchera, kde si zahrál nezapomenutelnou postavu Velkého Boba.

reklama

reklama