Sharlota, Lipo a spol.: 6 nejsměšnějších českých rapperů

Ne každý by se měl hnát za mikrofon a pokoušet se prosadit na hudebním trhu. Může to být životu nebezpečné. Hlavně pro ty, co muziku poslouchají.
Tohle není cool rap...
Tohle není cool rap...

reklama

Nejpopulárnějším hudebním žánrem současnosti je rap a i u nás se mu věnuje hromada lidí. Někteří jsou skvělí, spousta je průměrná a pak tu je pár takových, kteří vyvolávají u milovníků muziky spíš záchvaty smíchu. Nebo vzteku. O následujících šesti to platí stoprocentně.

Lipo
Ještě když s Pauliem Garandem tvořili BPM, vyhráli Anděla za nejlepší rapové album roku. Pak se však jejich cesty rozešly a zatímco Paulie si na rapové scéně vybudoval celkem solidní jméno, Lipo to zkusil jinak. Vsadil na písničky o lásce, bolavém srdíčku, smutných lidech a podobně. Koneckonců, proč ne. Někdo to dělat musí a třináctiletých holek, které potřebují vědět, že jim někdo rozumí, je pořád dost. Rapová scéna Lipa v téhle jeho podobě nikdy nepřijala, on o to ale nejspíš ani moc nestojí. Za tohle palec nahoru, je svůj. Palec dolů, a jako že fakt hodně dolů, ale nafasuje za to, že všechny jeho písničky jsou vlastně úplně stejné, o tom samém a navíc čím dál otravnější. Lipo umí napsat hit, což ukázalo Ležím v tvé blízkosti s Debbi, ale když se s touhle zpěvačkou nedávno sešel podruhé, výsledkem byl song, který vyloženě bolí poslouchat. Refrén Štěstí s procítěným „I love you, you love me, you and me. This is love“, to fakt někdo myslel vážně? Jsme v muzice, nebo ve druhé třídě na základce, kde se děti učí angličtinu? Těžko říct, jestli je to víc smutné, nebo směšné. Dobré to ale není každopádně.

 

Igor a Marat
Tihle dva kašpárci by si zasloužili sólo příspěvek, ale jelikož často tvoří společně, tak se budou muset podělit. Taxikářský bad boy Marat a jeho ruský parťák Igor se dlouho snaží vyšplhat ke slávě přes záda slavnějších a schopnějších rapperů, jakou jsou třeba PSH nebo Hugo Toxx. A moc jim to nejde, což ovšem po poslechu pár jejich pecek pozná i člověk, který přišel o sluch v době, kdy byli cool Rednex nebo 2 Unlimited. Igorovi dělá náš jazyk trošku problémy, ale když mu člověk prostě nerozumí a občas se mu maximálně povede dekódovat nějaké bláboly o petrželi, tak to prostě není dobře. Marat se na jazykovou bariéru vymlouvat nemůže. Minimálně ne na to, že by neznal samohlásky, ale při poslechu jeho mouder o tom, jak musí jezdit tágem po Praze, nejspíš zaznamenáte, že mu A, E, I, O a U dělají trošku problém. Pak už ani nemá smysl řešit, že to, co ti dva ze sebe sypou, nedává smysl a slova se jim rýmují jen proto, že by se asi rýmovat měla...

 

Kapucino
Zní váš zpěv, jako když soused startuje v půl sedmé ráno cirkulárku? Máte hlasový projev chcípající žirafy a šarm nočního vrátného v kotelně? A přesto chcete prorazit jako muzikant? Není nic jednoduššího, stačí si vymyslet vlastní žánr. Jako Kapucino, jenž světu představil czeggeaton a hrdě tvrdil, že je jediným rapperem na světě, který se mu věnuje. Což asi nikoho nepřekvapí. O co jde? Těžko říct, ale vypadá to na mix karibských rytmů s neodolatelným ostravských přízvukem a podmínkou je, že úsměvné texty o sexu a holkách nedávají moc smysl a přednáší je někdo, kdo v životě neslyšel o intonaci. OK, možná to byl experiment. Ale některé věci by u experimentů měly skončit.

 

Staří a zkušení psi i mladé pušky... český rap má pořád co nabídnout!

5 českých rapperů, kteří jsou lepší než Ektor a Rytmus

Metrix
Tohle je legenda. Sice už trošku odkvetlá, ale byly doby, kdy byl Metrix slavnější než Rytmus s PSH dohromady. Jeho koncerty bývaly vyprodané bez ohledu na to, že kvalitu asi nikdo z publika nečekal a lidi se chodili spíš bavit na účet tohohle umělce než za nekompromisními beaty, drsnými texty a dokonalou flow. Metrix alias Legenda Hroznové Lhoty neuměl nic a těžko říct, jestli byl srandovnější při pokusech o rap, nebo při svých experimentech s parkourem. Ale nedá se mu upřít snaha a ochota vytrvat i za cenu, že se sebe udělá hňupa před celým světem.

 

Leo Beránek
Tenhle pán je divnej. Dost. Proslavil se v reality show Hotel Paradise, ve které se hromada mladých svalovců a rádoby modelek válí kolem bazénu a diváci celou dobu doufají, že se spolu někdo s někým vyspí. Pak párkrát ukázal své přirození na večírcích, občas se ožral, dělal bordel a vydal se do světa s rapovou peckou o tom, že si koupil boty. Skutečných fanoušků asi fakt moc nemá a většině lidí se zapsal do povědomí spíš tím, že si vzal bývalou pornoherečku, poseděl si za katrem a přimotal se ke rvačce před Lucernou. Ale ono se není čemu divit. Doposlouchat ty jeho bláboly je dost těžké, takže s hudbou si ho nejspíš spojuje fakt málokdo.

 

Sharlota
Tahle slečna je trochu srandovní. Je o ní hodně slyšet, je i hodně vidět, ale když dojde na muziku, tak se to moc poslouchat nedá. Vlastní věci dělá minimálně a za moc nestojí, když je u někoho na featu, tak obvykle dostane za úkol vybékat nějaký refrén a vypadat u toho dobře. To víceméně zvládá, ale 90 % důvodů, proč jí vůbec věnovat pozornost, zmizí v okamžiku, když rapuje v songu bez klipu. Velké ego, velké řeči a ne úplně velký talent jsou taky problém, ačkoliv tenhle přístup k hiphopu a muzice obecně vždycky člověku pár fanoušků nažene. Na druhou stranu lajky na Facebooku a followeři na Instagramu fakt respekt hudebních fanoušků nezajistí. Sharlota sází spíš na to, jak vypadá a jak se chová a ne jakou dělá hudbu. Takže je jen otázka času, než se objeví mladší model a na tenhle se zapomene.

 

 

Když herci zpívají..

10 nejlepších kapel, v jejichž čele stojí filmové hvězdy!

reklama

reklama