Spotify má skvělou novou verzi pro pomalejší mobily. Co všechno umí?

Populární streamovací aplikace dostává verzi Lite.
Spotify Lite
Spotify Lite
iStock.com / koláž

reklama

Spotify spouští odlehčenou verzi své androidí verze aplikace s názvem Spotify Lite. Je ideální pro lidi s pomalejšími telefony nebo menšími datovými balíčky. Samotná aplikace vyžaduje pouze 10 MB na svou instalaci (klasická kolem 100MB) a hlavně umožňuje omezit spotřebu mobilních dat.

V odlehčeném Spotify si totiž jednoduše nastavíte měsíční limit dat pro streamování / stahování písniček v mobilní síti, aby vás aplikace varovala při jeho překročení. Jednodušší je taky promazávání předstažených písniček, když je problémem omezená kapacita telefonu.

Jinak se na odlehčeném Spotify chová uživatelská knihovna, která je zjednodušená, aby tolik nezatěžovala chod telefonu. Všechny zásadní funkce však zůstávají, včetně všech výhod uživatelů s předplatným.

Bohužel Česko není v první vlně 36 zemí, kde už lze Spotify Lite stáhnout z obchodu Google Play. Uvidíme, kdy ho budeme moci získat podobně jako další odlehčené verze známých aplikací - například Facebook Lite, Messenger Lite nebo Instagram Lite.

Jste spokojení s fungováním Spotify nebo byste rádi vyzkoušeli jeho odlehčenou verzi? 

reklama

reklama