Nejpřehrávanější umělci na světě: Kdo letos těsně překonal Taylor Swift?

Pokud ještě neznáte světovou jedničku, už byste asi měli, protože na špičce není poprvé.
Taylor Swift
Taylor Swift
profimedia.cz

reklama

Největší světová hudební streamovací služba Spotify zveřejnila statistiky za rok 2021, které zahrnují nejpřehrávanější umělce, alba, písničky či podcasty. Ačkoli v Česku nepatří mezi zrovna nejpopulárnější jména a spousta lidí možná bude říkat „Kdo to sakra je?“, usedl na trůn Bad Bunny, momentální král žánru reggeaton z Portorika.

Povedlo se mu to už druhý rok po sobě a přitom letos ani nevydal nové album, přesto nasbíral astronomických 9,1 miliard streamů. Až s dvojkou se musela smířit Taylor Swift, která bodovala novou verzí svého megahitového alba Red s podtitulem Taylor’s Version. Bronz patří globálním hvězdám k-popu BTS, pomyslnou bramborovou medaily musel skousnout rapper Drake. Čelní pětici uzavírá Justin Bieber.

Kouzlo muzikantů se zajímavě namíchanou kulturou a krví dokazuje americká hvězda Olivia Rodrigo – z otcovy strany Filipínka, z matčiny má mix irského a německého původu. Opanovala totiž hned dva žebříčky najednou – za nejpřehrávanější píseň drivers licence a taky ze nejpřehrávanější desku, kterou je její SOUR. V pětici nejpopulárnějších songů má dokonce i singl good 4 u!

Až za ní se se seřadily pecky MONTERO (Call me By Your Name) od rappera Lil Nas X, STAY (feat. Justin Bieber) v podání The Kid LAROI a pak taky Dua Lipa a její Levitating (feat. DaBaby).

Sílu hudebních alb momentálně potvrzuje Adele a její 30, která si dokonce na Spotify vymohla, aby je přehrávalo hezky od začátku do konce a byla tím zachována jejich dramaturgie a příběh. Do letošní špičky se však ještě probojovat nestihla. Je v ní však taneční krasojízda Future Nostalgia od Dua Lipa, Justice od Justina Biebera, = od Eda Sheerana a taky nezaměnitelná zpěvačka, rapperka i skladatelka Doja Cat s deskou Planet Her.

Nejpřehrávanější umělci

Bad Bunny
Taylor Swift
BTS
Drake
Justin Bieber

Nejpřehrávanější alba

SOUR – Olivia Rodrigo
Future Nostalgia – Dua Lipa
Justice – Justin Bieber
= – Ed Sheeran
Planet Her – Doja Cat

Nejpřehrávanější písničky

drivers license – Olivia Rodrigo
MONTERO (Call Me By Your Name) – Lil Nas X
STAY (with Justin Bieber) – The Kid LAROI
good 4 u – Olivia Rodrigo
Levitating (feat. DaBaby) – Dua Lipa

Nejpopulárnější podcasty

The Joe Rogan Experience
Call Her Daddy
Crime Junkie
TED Talks Daily
The Daily

Překvapila vás letošní globální špička?

reklama

reklama