Na Oscarech zpívala Billie Eilish a nečekaně i Eminem

Dvě generace hudebních hvězd – obě dokázaly zazářit na letošním předávání Oscarů.
Eminem a Billie Eillish na předávání Oscarů
Eminem a Billie Eillish na předávání Oscarů
A.M.P.A.S. / ABC / screenshot

reklama

Dvě mimořádná hudební vystoupení osvěžila letošní Oscary a získala si aplaus filmových hvězd v sále i diváků po celém světě. Tou první byla slavná balada Yesterday od Beatles v podání mladé senzace Billie Eilish. Tou druhou nečekaný výstup rapového matadora Eminema, který jím splatil svůj dluh z minulosti.

Osmáctiletá Billie Eilish po boku svého bratra Finnease odzpívala Yesterday v intimní akustické verzi, protože píseň byla věnována vzpomínce zesnulým osobnostem – na plátně se objevil Terry Jones, John Singleton, Peter Fonda, Rutger Hauer, Agnes Varda, Peter Mayhew, ale taky Kobe Bryant, který získal Oscara v roce 2017 za krátký animovaný film Dear Basketball.

Největší šok večera však zajistil Eminem, protože nebyl součástí oficiálního programu, ale vystoupil se svou hitovkou Lose Yourself z filmu 8. míle. Za tu byl nominovaný na Oscara před osmnácti lety, ale tehdy ji na slavnostním večeru nepředvedl naživo, jak bývá u nominovaných filmových písní zvykem. A pořadatelé mu dali šanci teď...

Zpočátku kamery zabíraly mnoho udivených tváří, ale na konci už nemalá část sálu přidala k Eminemovi svůj hlas nebo rovnou tančila. 

Kdo je váš hudební vítěz letošních Oscarů?

reklama

reklama