Bude Jak vycvičit draka 3, anebo populární série končí?

Co s kreslenými vikingy bude dál?
Jak vycvičit draka
Jak vycvičit draka
DreamWorks Animation

reklama

První díl Jak vycvičit draka se objevil v roce 2010, druhý v roce 2014 a třetí byl v plánu na rok 2018. Škyťák a Bezzubka tak měli útočit na kina ve čtyřletých pauzách, animákovou firmu DreamWorks ale v dubnu koupilo studio Universal, které provedlo pár změn. Nejdřív se zrušilo pokračování skvělých Croodsových, jež se chystalo na Vánoce 2017. A teď se začala řešit trojka Jak vycvičit draka, která… hluboký nádech… je zatím pořád v plánu. Premiéra se ale z května 2018 přesunula na březen 2019, což není úplně vítaný krok.

Na jednu stranu to může znamenat, že tvůrci na film dostanou víc času. Na druhou se ale Jak vycvičit draka 3 odsunulo tak daleko, že vlastně nikdo nemusí nic řešit (2,5 roku je spousta času), a kdo ví, jestli záhy také nepřijde stopka nebo alespoň překopání celého projektu od nuly. Jistě, druhý díl dračí ságy vydělal o 127 milionů víc než jednička (494 milionů vs. 621. milionů), takže by investice měla být v bezpečí. Stěžejní americké tržby ale klesly z 217 milionů na 177, a to studia vždycky nesou těžce.

Snad se trojky nakonec dočkáme a bude stejně povedená jako první dva díly. Jak vycvičit draka má totiž potenciál na skvělou trilogii, která si zaslouží co nejlepší finále.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!