Adidas odhalil podobu oficiálního míče pro FIFA Mistrovství světa ve fotbale 2014

Ve středu 4. prosince byl fotbalovým fanouškům po celém světě představen oficiální míč světového šampionátu, adidas brazuca, v pořadí dvanáctý míč, který značka adidas vyvíjí speciálně pro každé mistrovství světa od roku 1970.
Oficiální míč pro FIFA Mistrovství světa ve fotbale 2014
Oficiální míč pro FIFA Mistrovství světa ve fotbale 2014
Adidas

reklama

V České republice míč představil někdejší kapitán české reprezentace Pavel Nedvěd na brazilsky laděné akci za účasti za účasti legendárního brankáře československé reprezentace Iva Viktora, a plzeňských hvězd Pavla Horvátha a Františka Rajtorala.

Míč získal své jméno na základě veřejného hlasování, které proběhlo v srpnu a září 2012 v Brazílii. Více než 1 milion fanoušků vybíral mezi jmény brazuca, bossa nova a carnavalesca, aby 78% hlasů zvolil právě termín označující národní hrdost a brazilský způsob života.

Jako dosud nejvíce testovaný míč značky adidas byla brazuca průběžně zkoušena déle než dva a půl roku a do podrobných testů se zapojilo přes 600 hráčů světové třídy a 30 klubů v 10 státech, jako například AC Milán, Bayern Mnichov, Palmerias a Fulminense. Z hráčů lze jmenovat například Lionela Messiho, Ikera Casillase, Bastiana Schweinsteigera nebo Zinedina Zidaneho.

Technologie duše a kostry míče je identická s míči Tango 12 (oficiální míč ME 2012), Cafusa (oficiální míč Konfederačního poháru FIFA 2013) a oficiálním míčem Ligy mistrů UEFA. Novinkou je svrchní část míče složená ze šesti identických panelů se speciální úpravou pro lepší kontrolu, stabilitu a aerodynamiku.Oficiální míč pro FIFA Mistrovství světa ve fotbale 2014 Foto: Adidas

Jedním z prvních hráčů, kteří míč zkoušeli, byl i brazilský obránce Dani Alves, který o míči prohlásil: „Můj první dojem z tohoto míče byl fantastický, je mi jasné, že nás s ním čeká skvělá zábava. Adidas vytvořil míč, který nejen úžasně vypadá, ale také odpovídá vysokým nárokům velkých turnajů jako je právě mistrovství světa. Ze všeho nejdůležitější je, že se s ním dobře hraje na zemi i ve vzduchu. Jsem si jistý, že hráči budou nadšení z toho, jak dobře reaguje.“

Od 4. prosince je brazuca dostupná v adidas Stores, ve vybraných značkových prodejnách adidas, ve specializovaných fotbalových obchodech, vybraných prodejnách sítí A3 Sport, Sportisimo a Intersport a prostřednictvím e-shopu http://www.adidas.cz/worldcup.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama