Z čeho vychází seriál Ospalá díra?

Co je předlohou seriálového hitu, který můžete sledovat každé pondělí ve 20.15 na Prima COOL?
Ospalá díra - Obrázek 2
Ospalá díra - Obrázek 2
Prima COOL

reklama

Ichaboda Cranea známe jako neohroženého hrdinu, který brání svět před zlem společně se svou ženou-čarodějnicí Katrinou.

Téměř před dvěma sty lety by ale nad takovými věcmi ani nepřemýšlel – radši by rovnou utekl.

Legenda o spícím luhu

Washington Irving napsal povídku o Sleepy Hollow v roce 1820. Vypráví o Ichabodu Craneovi, pověrčivému učiteli z Connecticutu, který přijíždí do městečka Sleepy Hollow, opředeného legendami (o vílách a především o Bezhlavém jezdci). Spíš než strašidelná je ale povídka vtipná. Ichabod Crane je strašpytel, který věří každé povídačce. Jako správný romantik z 19. století se zamiluje do dcery místního bohatého statkáře, Katriny Van Tasselové.

Love story se ovšem nerozvine, protože o Katrininu ruku se uchází i místní hrdina, Brom Van Brunt, který rád všechny ostatní uchazeče odstrašuje. Nicméně Ichaboda Bromovy výhružky neodradí, vyhýbá se mu. Brom tedy vymyslí jiný plán jak ho vyhnat pryč.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Ospalá díra - upoutávka 30s

Po večírku u Van Tasselových jede Ichabod strašidelnou krajinou zpět do Sleepy Hollow. Už tak je dost vyděšený, a když ho po cestě začne sledovat jezdec v kápi, jehož hlava sedí v sedle před jezdcem, začne zběsile utíkat směrem k mostu, kde má jezdec každou noc podle legendy shořet.

Další den Ichabod není k nalezení, jen u mostu do města leží hlava vyrobená z dýně. Velmi záhy se koná svatba Katriny a Broma, Ichabod se do Sleepy Hollow nikdy nevrátí. Odtěhoval se zpátky do Connecticutu.

Filmová zpracování

Postupem času se Legenda o spícím luhu stávala populárnější a populárnější. Po 102 letech od jejího prvního vydání se natočila jako němý film, kde se poprvé Bezhlavý jezdec objevil, aby našel svoji ztracenou hlavu. Poté následovalo několik dalších podob. Nejdříve jako kreslené filmy pro děti „Headless horseman“ a „Adventures of Ichabod and Mr. Toad“. Bezhlavý jezdec a Sleepy Hollow se objevily i v jednom z dílů Scooby-Dooa, kde měl Jezdec místo hlavy dýni.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Ospalá díra - upoutávka 15s

 

V roce 1980 BBC natočila dnes už Burtonovým filmem zastíněnou verzi příběhu “The Legend of Sleepy Hollow”, kde nově cynického a rozhodně ne pověrčivého Ichaboda Cranea ztvárnil Jeff Goldblum. Film se drží původního příběhu s pár malými změnami, Bromův žertík je odhalen a Katrina si vezme Ichaboda, který tentokrát neuteče.

Daleko nejslavnějším filmem vůbec, je Ospalá díra od Tima Burtona. Jméno režiséra mluví samo za sebe, kdyby vám ale přece pořád chyběl kousek slávy – podivínského Ichaboda Cranea ztvárnil Johny Depp.

Jako v každém správném filmu od Tima Burtona jsou povídačky pravdivé a Bezhlavý jezdec je skutečný. Každou noc vyjíždí a seká hlavy, snad aby našel tu vlastní. Krom toho se do děje zapletou i čarodějnice a původně skeptický Ichabod se musí rychle zorientovat v tom, co se děje, aby vůbec přežil a zachránil svou milovanou Katrinu.

No, a pak je tu seriál, který vám nedá spát každé pondělí ve 20.15 na COOLu!

Vítejte v Ospalé díře! Vůůbec tu nestraší...

Hit podzimu je tu! Přichází seriál Ospalá díra!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!