3 nejdivnější nevyřešené vraždy v moderní historii

Dodnes zůstávají tajemné.
Jaké jsou nejzáhadnější neobjasněné vraždy z moderní historie?
Jaké jsou nejzáhadnější neobjasněné vraždy z moderní historie?
Showtime

reklama

Ani nejmodernější vyšetřovací metody nepomohly několika nešťastníkům, po nichž se v minulosti slehla zem. Poznejte 3 nejdivnější nevyřešené vraždy v moderní historii.

03) Zmizení Nicholase Barclayho                               

Třináctiletý Nicholas se na počátku léta 1993 vydal na hřiště zahrát si basket. Když skončil, telefonoval domů, aby pro něj máma dojela – ta však mezitím usnula a Nicholasovu staršímu bratrovi se ji nechtělo budit. Nicholas sám však domů již nikdy nedošel.

Rodina se nejprve bála, že kluk utekl – nebylo by to poprvé. Když se však nehlásil, rozběhlo se pátrání. Ani po týdnech nepřineslo žádné výsledky. Uběhly 3 roky, než se dočkali telefonátu ze Španělska. Místním úřadům se ozval mladý muž, který o sobě tvrdil, že právě on je Nicholas Barclay. Prý byl unesen a utekl na svobodu.

Zdálo se, že story má dobrý příběh, u znovunalezeného Nicolase ale ne vše dávalo smysl – vzdor jisté podobnosti měl především odlišnou barvu vlasů a očí, disponoval však i jiným přízvukem a dalšími "detaily". Rodina byla natolik zoufalá, že jí nesrovnalosti nevadily. FBI ovšem nařídila test DNA, který potvrdil, že "znovunalezený Nicholas" je podvodník.

Skutečný Nicholas se dodnes nenašel. Všeobecně se ale předpokládá, že se stal obětí zločinu.

02) Smrt Dorothy Scott

Psal se rok 1980, když začala dvaatřicetiletá svobodná matka Dorothy Scott dostávat tajemné telefonáty. Hlas na druhé straně nezněl jako nikdo, koho by znala – přesto jí dílem říkal, že ji miluje, a dílem jí vyhrožoval násilím. Bylo jasné, že ji tajemný "ctitel" sleduje, protože znal detaily z jejího života. Dorothy si proto pořídila zbraň a začala se učit karate. Ani jedno jí však nezachránilo.

V den svého zmizení vzala svého kolegu z práce na ambulanci kvůli kousnutí pavoukem. Zatímco většina čekala v čekárně, Dorothy si odskočila přeparkovat. Dlouho se nevracela, až nakonec spatřili, jak její vůz ujíždí rychle pryč. Nikdo nevěděl proč nebo kdo je za volantem. Policie později vůz našla 15 kilometrů daleko a zapálený.

Zatímco probíhalo pátrání, její rodina začala také dostávat tajemné telefonáty – ty ji informovaly, že hlas na druhé straně drží Dorothy. Že byla jeho miláčkem. Že ji zabil. Trvalo 4 roky, než hovory přestaly, a další 4 roky, než stavební dělníci našli omylem lidské a psí ostatky. Pozdější analýza potvrdila, že patřily právě Dorothy. Identita pachatele nebyla nikdy odhalena.

01) Případ olověné masky

Duo brazilských opravářů se na konci léta 1966 vydalo s větším finančním obnosem koupit poblíž Rio de Janeiro vozidlo a zásoby – tak alespoň Miguel José Viana a Manoel Pereira da Crus působili navenek, a tak je popsal i barman, u něhož se zastavili po cestě na skleničku. Muž později uvedl, že Viana působil nervózně a stále se díval na hodiny. Barman byl také posledním známým člověkem, který oba muže viděl živé.

Tři dny nato byla jejich těla objevena poblíž Vintem Hill v Riu. Obě mrtvoly na sobě měly neoprenové obleky a olověnou masku, která by je mohla chránit třeba proti radiaci. Nalezeny u nich byly také ručník, prázdná láhev s vodou a notes s poznámkou – "16.30 buď na určeném místě, 18.30 spolkni kapsle, počkej na signál". Co se u nich nenašlo, byl onen obnos peněz.

Případ dodnes nebyl objasněn, dokonce není známa ani příčina úmrtí – těla nejevila vnější známky zranění a pitva nebyla nikdy provedena. Spekuluje se o možné plánované krádeži či předávce kontrabandu, snad radioaktivního, nic z toho ovšem není potvrzené.

reklama

reklama