4 celebrity, které na vrcholu slávy změnily povolání! Nikdy není pozdě stát se farmářem

Být hvězdou je někdy zkrátka bolest, proto se nedivíme, že to někdo vzdá...
Když už slávu neunesete...
Když už slávu neunesete...
NBC/20th Century Fox

reklama

Většina z nás by se zřejmě poté, co začne vydělávat miliony muzikou nebo herectvím, držela své slávy až do smrti. Ne tak vybraná čtveřice slavných, kteří s gustem přehodili výhybku a na vrcholu slávy se – občas díky kapce šílenství – rozhodly pro zcela jinou životní dráhu.

4) Jason Hervey

Možná si ještě pamatujete na kouzelný osmdesátkový sitcom Zázračná léta (Wonder Years), v jehož story sehrál Jason Hervey dětskou roli nepříjemného staršího bratra Waynea. Ačkoliv si škrtl i v Návratu do budoucnosti, Hervey uvnitř sebe tušil, že role prodejné tváře v Hollywoodu je pro něj příliš kontroverzní. A tak se vydal do mnohem kontroverznější náruče kopání za kontroverzní korporace.

Seznam zdejších předešlých geniálních nápadů, jak zlepšit image zdravotní společnosti HealthSouth obsahovalo i takové perly, jako vytvoření dívčího popového tria. Nepřekvapí proto, že to vypadalo, že Hervey nemá co pokazit - přesto nakonec jeho spolupráce skončila vyhozením Herveyho a jeho žalobou společnosti o skoro půl milionů dolarů, která nakonec skončila mimosoudním vyrovnáním. Pointou tentokrát možná je, že někteří lidé zůstanou ve své postavě navěky – bohužel pro ně však tato byla šílená již od počátku.

3) Ma$e

Na konci 90. let byl rap novým punkem – kontroverzní a relativně nový hudebení styl, s nímž vázalo nefalšované riziko spojení (či zažití) násilí. Vedle jiných velkých jmen branže jako Notorious B.I.G. a dalších tehdy za velké zvíře platil i rapper Ma$e. Všichni od něho očekávali, že se stane jednou z nejvýznamnějších budoucích tváří rapu.

Ma$e alias Mason Betha se však namísto toho stal kazatelem. Mnohé celebrity v nějaké fázi své dráhy najdou cestu k víře, obvykle se tak ovšem stává v okamžiku, kdy jsou na dně. Betha však odešel vstříc církvi doslova na vrcholu dráhy a stal se dokonce i producentem vlastího televangelistického pořadu Born to Succeed. Příští zastávka bude scientologie, hádáme.

2) Bill Berry

Máte-li jenom trochu přehled ve světě hudby, nejspíše znáte jméno kapely R.E.M. Jejím spoluzakladatelem byl ve svých 17 letech rovněž bubeník a textař Bill Berry, rovněž autor slavné písně Everybody Hurts. Životní dráha Berryho byla poměrně jasně nalajnovaná - jenže pak v roce 1995 utrpěl mozkové aneurysma.

Ačkoliv se z něj nakonec dostal, událost – poměrně pochopitelně – Berrymu zasáhla do života a donutila jej zvažovat, zdali se jako kapelník světově známé formace skutečně živí tím, co má nejraději. Berry nakonec dospěl, že nikoliv a stal se farmářem.

1) Peter Weller

Ne každé "pomatení smyslů" však musí nutně být špatného charakteru - občas je kariérní otočka o 180° veskrze pozitivní nátury! Tak třeba Peter Weller alias Robocop a jeden z nejdrsnějších herců osmdesátkového akčního filmu se jal stát se... odborníkem na klasické umění.

Weller nejprve uváděl pořad History Channel jménem Engineering an Empire, tím však počátek jeho zájmu o estetiku teprve začínal. V roce 2004 získal magisterský titul Syracuse University v oblasti římského a renesančního umění a momentálně na slavné Univesity of California pracuje na doktorátu zaměřeném na odobí renesance.

reklama

reklama