5 slavných filmů, které málem dostaly pokračování: Gladiátor měl být nesmrtelný

Je lepší, že zůstaly navždy v trezoru!
Gladiátor i E.T. měly mít pokračování
Gladiátor i E.T. měly mít pokračování
Dreamworks/Universal Pictures/fanart

reklama

Je přirozeností filmového průmyslu přicházet konstantně s dalšími pokračováními – i mnohé slavné filmy, které znáte jenom jako jeden biják, se tak původně měly dočkat minimálně jednoho pokračování! A mnohdy to hrozilo zkaženým dojmem nastoleným jedničkou. Poznejte pět slavných filmů, které se málem dočkaly pokračování.

5) Gump & Co.

Pro mnohé nejlepší americký film devadesátých let, tedy Forrest Gump, funguje parádně i díky tomu, že se nikdy nedočkal pokračování. Bylo by divné, kdyby se Gump účastnil dalších a dalších dějinných událostí – třeba pádu Berlínské zdi. Právě to ale plánovali filmaři v adaptaci knihy původního autora. Ten totiž pokračování jménem Gump & Co. sám napsal! Hlavním odpůrcem nápadu byl tentokrát Tom Hanks, který má zjevně více vkusu než většina filmařů níže…

Gump a Co.
Autor: Reddit/Ranker Gump a Co.

4) Táta v sukni 2

Kdo jsme my, abychom dospělému muži zakazovali převlékat se za ženu? Inu, Táta v sukni Robina Williamse by tak velký hit, že bylo nevyhnutelné, aby se neplánovalo jeho pokračování – i v tom si na sebe Williams měl pro komický účinek navléknout ženské šaty, tentokrát by tak ale činil ve snaze stalkovat svou vlastní dceru na univerzitě. Kdo ví, třeba by šlo o cosi jako crossover s Prcičkami 2. Nicméně, pokud už první film platil za hurónskou obhajobu šmírování, dvojka by byla totéž… na druhou.

Táta v sukni 2
Autor: Pinterest/Ranker Táta v sukni 2

3) Beetlejuice 2: Beetlejuice Goes Hawaiian

Tim Burton je rozhodně originální druh filmaře. Nikde se to nepotvrdilo tak mocně jako u zvažovaného druhého dílu Beetlejuice. Pokračování kultovního Burtonova filmu mělo vzít hrdiny na Havajské ostrovy – což sice teoreticky zní jako typicky bizarní Burtonovský nápad, ale v praxi by to zřejmě bylo už za pomyslnou hranicí smysluplného vkusu. Totéž si o námětu ostatně myslelo i studio.

Beetlejuice 2
Autor: Pinterest/Ranker Beetlejuice 2

2) Gladiátor 2

Pamatujete si na prvních pět minut X-Men Origins: Wolverine? Logan v něm spolu se svým bráškou prochází nejrůznějšími konflikty od americké občanské války až po Vietnam – a my obvykle utíráme (nejen) slzu nad tím, že zbytek filmu takto cool není. Skoro jsme se však dočkali něčeho velmi podobného u zvažovaného pokračování Gladiátora! V tom by se ukázalo, že Maximus je rukou bohů nesmrtelný a prochází nejrůznějšími konflikty historie. Ujetý námět pochází z hlavy australského hudebníka Nicka Cavea, který si tou dobou asi musel dost tykat s drogami…

Gladiator 2
Autor: Pinterest/Ranker Gladiator 2

1) E.T. II: Nocturnal Fears

Zřejmě nejbizarnějším nápadem dějin je však vize na pokračování slavného E.T. Mimozemšťana. Dětský film o přátelském ufonovi měl totiž na diváky vrhnout E.T.ho zlé dvojče! Nejenže by to poněkud zkazilo vyznění prvního filmu, ale kvůli tomu, že by zlá ufounská rasa vypadala naprosto stejně jako E.T., taky navždy proměnilo i obraz samotného mimozemšťana se svítícím prstem.

Alternativní E.T. 2
Autor: Twitter/Ranker Alternativní E.T. 2

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!