8 nejlevnějších cestovatelských destinací. Na tahle místa se podíváte skoro zadarmo!

Cestování za hubičku.
Kam vyrazit levně?
Kam vyrazit levně?
iStock

reklama

Letní výlet do vzdálených krajů nemusí být zážitkem, který vás zruinuje. Pokud si umíte svůj cíl správně vybrat, a přežijete-li nepohodu občasného delšího letu, můžete si dopřát relativně levnější pobyt v této osmici okouzlujících zemí a měst.

8) Gruzie

Postsovětská republika na Kavkaze nabízí nejen starověkou historii a monumentální horské scenérie, ale také solidní ubytování již kolem pětistovky za noc a především to nejlepší z evropské i asijské kuchyně za ceny jako z tržnice! Letenky do Gruzie lze navíc sehnat velmi levně.

7) Buenos Aires

Ačkoliv jde o destinaci, kam si z Evropy budete muset protrpět obzvláště dlouhý let, pro příznivce spíše urbanistického výletu je jihoamerická metropole jako dělaná. Kombinace francouzské a portugalské architektury tu jde ruku v ruce s nabídkou levných jídel a třeba i taxíky, které svou cenou zahanbí ty z Prahy.

6) Řecko

Levné destinace prakticky do jedné (bohužel pro místní) plynou z toho, že místní ekonomika je v poměru k naší v horší kondici - a v Evropě zřejmě nemůžete najít lepší příklad z tohoto druhu než Řecko. Tradičně populární turistické místo v posledních letech muselo srazit ceny ubytování i dopravy, díky čemuž je paradoxně Řecko pro přespolní výhodnější než kdykoliv dřív.

5) Kambodža

Nemlich stejný případ platí i u Kambodži, jejíž průměrný plat se pohybuje na zlomku toho našeho. Pokud přežijete dlouhý a drahý let, odmění se vám Kambodža lidovými cenami exotických pokrmů a dopravy, a vy tak budete moct finance investovat třeba do unikátní možnosti projet se řekou Mekong. Podobnou volbou může být i Vietnam, ten je však už ekonomicky silnější.

4) Barcelona

Hledáte-li spíše tradičnější místo k výletu, ale nechcete-li zároveň vydávat částky za dražší místa jako je Londýn nebo Paříž, chňapněte po Barceloně! Z velkých evropských měst jde zřejmě o nejlevnější volbu (opět dílem pro jižnější umístění), které však stále dovede nabídnout bohatou šňůru povědomých památek.

3) Istanbul

Vzdor jisté rostoucí nestabilitě zůstává Turecko smysluplnou volbou mezi cenou a exotikou. Čechy možná překvapí vyšší cena alkoholu, za to je však může zase potěšit nižší cena cigaret. Dvě hodiny letu vzdálený Istanbul, který se pyšní unikátní historií, se navíc stále pyšní silou pro-evropsky orientovanou populací.

2) Indonésie

Vzhledem k tomu, že se Indonésie skládá ze 17 tisíc ostrovů, nemůžete v podstatě najít stát, kde máte větší šanci najít dokonalou pláž za lidové ceny. Cestovatelka Meagen Collins pro Forbes například řekla, že našla ubytování za zhruba 700,- (po přepočtu, že ano) na den v domku na pláži (!) včetně plné stravy!

1) Mosambik

Když se řekne "Afrika", většina lidí si nejspíše představí hlavně rozlehlé savany. Mosambik je však ideální destinací i pro milovníky azurového moře a sněhově bílých pláží - cítit se jako milionář tak můžete i pro místní velmi nízkou cenu potravin a ubytování.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!