Taková reklamní kampaň tu ještě nebyla! Nechte si originálně popřát klidné Vánoce

Konečně někdo pochopil, co jsou to Vánoce plné klidu a pohody.
Originální reklamní kampaň Bílé Vánoce
Originální reklamní kampaň Bílé Vánoce
Wunder

reklama

Kanadská reklamní agentura Wunder se rozhodla, že dá lidem na chvíli vydechnout od záplavy reklam ve vánočním období. Zaplatila za hromadu billboardů, za reklamy na dopravních prostředcích, v novinách či dokonce v rádiu. A nechala je jednoduše prázdné!

Svou originální kampaň nazvala White Christmas, neboli Bílé Vánoce. "První nás napadl obří bílý billboard, ale pak jsme si uvědomili, že podobný nápad funguje třeba i na stránkách novin a časopisů, či v dalších médiích," vysvětlil kreativní ředitel agentury Stephen Flynn.

Prostě Bílé Vánoce
Autor: Wunder Prostě Bílé Vánoce

Problém nastal v rádiích, kde jim nedovolili celý zaplacený čas nechat jednoduše ticho, aby posluchači nebyli zmatení, že se něco pokazilo. Nechali proto namluvit tento vzkaz: "Chtěli jsme vám dát možnost si chvilku vydechnout od reklam během Vánoc, ale rádio nám nedovolilo vysílat úplné ticho... ale byli v klidu alespoň s touhle pauzou. Štastné a veselé!"

Zatímco billboardy či tištěné reklamy zůstaly kompletně bílé, videa mapující celou kampaň samozřejmě ukazují i logo agentury. A získala už mnoho pozitivních reakcí. "Opravdu jsme chtěli udělat tohle jednoduché pozitivní gesto, ale samozřejmě si uvědomujeme, že tím o sobě taky dáváme vědět, což je přirozenou součástí marketingu," vysvětlil Fynn.

Bílé Vánoce v novinách
Autor: Wunder Bílé Vánoce v novinách
Bílé Vánoce
Autor: Wunder Bílé Vánoce

Povedené, co?   

reklama

reklama