Diana, Marilyn nebo Freddie: Jak by zesnulé celebrity vypadaly v roce 2021

Pamatujeme si je většinou na vrcholu jejich kariéry. Jenže jak by vypadaly zesnulé hvězdy minulosti dneska?
Jak by vypadaly předčasně zesnulé celebrity v roce 2021
Jak by vypadaly předčasně zesnulé celebrity v roce 2021
Getty Images

reklama

Jejich odkaz a dílo sice žijí dál, ale fyzicky už tady prostě nejsou. Řeč je o osobnostech hudebního, filmového i společenského života, u kterých můžeme jenom spekulovat, jak by se jejich život dále ubíral a jak by dneska asi vypadaly.

Stačí zkombinovat aplikace pracující s umělou inteligencí a všechno trochu doladit ve Photoshopu, jak to udělal Hidreley Diao na svých instagramových stránkách, a zjeví se před námi šestaosmdesátiletý Elvis, šedesátiletá Lady Diana nebo jeden podomní prodejce hrnců s tváří rockové ikony.

Elvis Presley

Zemřel: 1977
Letos by oslavil 86 let.

Král rock'n'rollu stihl do své smrti v roce 1977 slušně sejít, ale pokud by si později najal přísného trenéra a přešel na zdravější životní styl, mohl by dnes vypadat trochu jako vážený americký senátor, samozřejmě zastupující stát Tennessee.

John Lennon

Zemřel: 1980
Letos by oslavil 81 let.

Pokud někdo doufal, že by se The Beatles mohli dát ještě někdy dohromady, tak jeho naděje pohasla 8. prosince 1980 pěti výstřely z revolveru Marka Chapmana. Lennon by měl určitě ještě bohatou kariéru a jako aktivista by byl rozhodně přesvědčivější než Bono.

Lady Diana

Zemřela: 1997
Letos by oslavila 60 let.

Zůstala by po svém odchodu z britské královské rodiny v ústranní, nebo by dál upozorňovala na podivné poměry za zdmi Buckinghamského paláce? Možná by se stala z miláčka vyvrhelem, podobně jako Meghan, manželka jejího syna Harryho.

Tupac Shakur

Zemřel: 1996
Letos by oslavil 50 let.

Jako by ani neumřel. Po smrti mu vyšlo stejné množství desek jako za jeho života. Snad už je plundrování jeho archívu a přeprodávání jeho featuringů konec, protože zbytečně tupí hranu, kterou nabrousil na zásadních deskách jako Me Against the World nebo All Eyez on Me.

Whitney Houston

Zemřela: 2012
Letos by oslavila 58 let.

Neuvěřitelný rozsah jejího hlasu jako by odrážel její život, ve kterém se střídala období oslnivě zářivá i děsivě temná, jak ukázal skvělý dokument Whitney. Jiskra by se do jejího hrdla asi nevrátila, ale o to zajímavější mohlo být její pozdní blues, které zní nejlépe od lidí, co už mají fakt něco za sebou.

Freddie Mercury

Zemřel: 1991
Letos by oslavil 75 let.

Vydrželi by Queen na vrcholu až do dneška, když se to povedlo jen zlomku kapel z jejich éry? Hostovala by mu na jeho sólovkách spíš Lady Gaga nebo Elton John? A nechal by si svůj ikonický knír? Samé otázky...

Marilyn Monroe

Zemřela: 1962
Letos by oslavila 95 let.

Těžko říct, zda by Marilyn Monroe uměla stárnout s grácií nebo by se nechala v osmdesátých letech zlákat příslibem věčného mládí z rychle se množících klinik plastické chirurgie. Kdyby ve svých 95 letech vypadala jako na obrázku níže, tak by se o ni rvali všichni výrobci kosmetiky.

Michael Jackson

Zemřel: 2009
Letos by oslavil 63 let.

Nelichotivé fotky jeho tváře plnily bulvární média už dlouho před jeho tragickou smrtí a s přibývajícím věkem by jistě Jacko nevycházel na veřejnost jinak než v roušce, čímž by zřejmě naposledy razil trendy tak jako v osmdesátých letech se svou oslňující vizí popu.

James Dean

Zemřel: 1955
Letos by oslavil 90 let.

Představa Jamese Deana slavícího devadesáté narozeniny se naprosto vzpírá jeho ikonickému obrazu rebela bez příčiny. Věčný vzdor, nevázaná a nevyhraněná sexualita i láska k testování limitů rychlých aut prostě nikdy nebudou ideální cestou k dlouhověkosti. 

Kurt Cobain

Zemřel: 1994
Letos by oslavil 54 let.

Upřímně si neumíme představit, jak by se musela vyvíjet kariéra Kurta Cobaina, aby v roce 2021 vypadal jako vlezlý finanční poradce nebo podomní prodejce předražených hrnců.

reklama

reklama