Česko je pod nadvládou fidget spinnerů! Uhodnete, kolik se jich už u nás prodalo?

Celosvětový boom naší zemi neušetřil
Spinnery ovládly ČR
Spinnery ovládly ČR
Youtube

reklama

Hračka fidget spinner, která se doslova přes noc stala celosvětovým trendem, naplno zasáhla i Českou republiku. Zejména zkraje léta byl o spinnery enormní zájem a není divu, že se jich v České republice prodalo už přes milion. Informaci přinesla společnost Wormelen Group, která v zemi provozuje sítě hračkářství Sparkys, Bambule a HM Studio. Podle jejich průzkumu pak vychází najevo, že roste zájem o svítící či hrající spinnery, jejichž cena přesahuje průměrnou 300Kč hranici, za kterou se schová většina prodaných kusů.

S hračkou si nejčastěji hrají děti do osmi let, zájem je ale i ve starší cílové skupině, která už nevnímá spinner pouze jako točící hračku, ale jako prostředek k předvádění nejrůznějších triků. A ačkoliv už není o spinnery taková poptávka, jako tomu bylo na přelomu června a července, prodeje podle Wormelen Group stále pokračují a ne v malém množství.

Jen pro připomenutí dodáváme, že spinner vznikl už v devadesátých letech, coby pomůcka pro léčbu hyperaktivity, autismu či ADHD. Odborníci se nicméně neshodují na tom, zda by měl spinner nějaký účinek.

reklama

reklama