Česko je pod nadvládou fidget spinnerů! Uhodnete, kolik se jich už u nás prodalo?

Celosvětový boom naší zemi neušetřil
Spinnery ovládly ČR
Spinnery ovládly ČR
Youtube
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Hračka fidget spinner, která se doslova přes noc stala celosvětovým trendem, naplno zasáhla i Českou republiku. Zejména zkraje léta byl o spinnery enormní zájem a není divu, že se jich v České republice prodalo už přes milion. Informaci přinesla společnost Wormelen Group, která v zemi provozuje sítě hračkářství Sparkys, Bambule a HM Studio. Podle jejich průzkumu pak vychází najevo, že roste zájem o svítící či hrající spinnery, jejichž cena přesahuje průměrnou 300Kč hranici, za kterou se schová většina prodaných kusů.

S hračkou si nejčastěji hrají děti do osmi let, zájem je ale i ve starší cílové skupině, která už nevnímá spinner pouze jako točící hračku, ale jako prostředek k předvádění nejrůznějších triků. A ačkoliv už není o spinnery taková poptávka, jako tomu bylo na přelomu června a července, prodeje podle Wormelen Group stále pokračují a ne v malém množství.

Jen pro připomenutí dodáváme, že spinner vznikl už v devadesátých letech, coby pomůcka pro léčbu hyperaktivity, autismu či ADHD. Odborníci se nicméně neshodují na tom, zda by měl spinner nějaký účinek.

Reklama
Reklama