Nástupce FaceApp vám ukáže, jak byste vypadali na děsivých portrétech starých mistrů

Neuvidíte sice, jak budete vypadat staří, ale zase si budete staří fakt připadat.
Natalie Portman v portrétu z aiportraits.com
Natalie Portman v portrétu z aiportraits.com
aiportraits.com

reklama

Popularita aplikace FaceApp přitáhla pozornost k mnoha podobným, které však využívají umělou inteligenci k jiným proměnám tváře. Jednou z nejzajímavějších jsou stránky aiportraits.com, které vytvořil tým Watson AI Lab ze slavné MIT. Ty umí tvář pomocí pokročilých technik proměnit ve stylu maleb klasických mistrů.

Svůj styl se systém naučil z více než 45 tisíc klasických portrétů, které vznikly různými technikami – vodovými barvami, olejem, uhlem nebo třeba tuší. Obzvláště ty ze středověku pak vynikaly zvláštně ponurou až děsivou atmosférou, tak se možná při pohledu na vlastní portrét trochu leknete.

Příklad fungování AIPortraits
Autor: aiportraits.com Příklad fungování AIPortraits

Nebude totiž úplně realistický, ale upraví vás v místech, které se tehdy stylizovaly – zvětší oči, natvaruje obočí, bradu či rty. Je zajímavé vidět sebe ve stylu Rembrandta, Tiziana, ale třeba i Van Gogha.

Umělá inteligence navíc umí sama zvolit styl na základě vzhledu tváře, aby dala nejvíce vyniknout jejím specifickým stránkám. Neměli jsme moc prostoru experimentovat – třeba pokud nahrajete někoho s hodně řezanými rysy, zda se dočká kubisticky hranatého portrétu.

Vznik portrétu na AI Portraints
Autor: aiportraits.com Vznik portrétu na AI Portraints

Samotné stránky pak uživatele ujišťují, že přestože potřebují nahrát fotku na vlastní server, aby je mohl důkladně přelouskat algoritmus, hned po zpracování danou fotku automaticky smaže.

Největším zádrhelem tak momentálně zůstává, že se pravděpodobně dočkáte anglické hlášky: "Systém je přetížený z důvodu vysoké návštěvnosti. Zkuste to za pár minut." 

Podařilo se vám vytvořit svůj vlastní portét? A jak se vám líbil?

reklama

reklama