Facebook láme rekordy v počtu uživatelů, má už dvě miliardy! Neuvěříte ale, kde se tahle síť používá nejvíc!

Jedná sociální síť vládne všem!
Facebook překonal hranici 2 miliard uživatelů
Facebook překonal hranici 2 miliard uživatelů
facebook

reklama

Snem Marka Zuckerberga, zakladatele Facebooku, je sjednotit celou zem a přiblížit její obyvatele zejména, co se komunikace týče. Ambiciózní plán, určitě, nedá se však tvrdit, že by se to Markovi a jeho sociální síti nedařilo. Před několika hodinami totiž vystoupal počet aktivních uživatelů na stěží pochopitelné číslo 2 miliard.

Zuckerberg o tom informoval na Twitteru, kde mu někteří uživatelé přihráli poměrně zajímavou statistiku – v roce 1917 bylo na světě odhadem 1,7 miliard lidí, o sto let později jsou 2 miliardy lidí na Facebooku, což je – vzhledem k aktuálním číslům – v podstatě třetina lidí na celém světě.

Zajímavé je rovněž sledovat, jak jsou uživatelé rozvrstvení a zaručeně vás překvapí, kolik lidí používá Facebook ve Spojených státech a Kanadě. Je to pouhých 41 milionů, tedy dvě procenta z celkového čísla, které narostlo díky rozvojovým zemím. Jen z Asie pochází polovina uživatelů a je pravděpodobné, že tento trend bude pokračovat.

Pokud vás zajímá, jak jsou na tom ostatní sociální sítě, nejblíže Facebooku je YouTube – ten má momentálně 1,5 miliardy uživatelů, dále WeChat s 900 miliony, Twitter s 328 a Snapchat s 255. Je však nutné doplnit, že Facebook také vlastní Instagram a WhatsApp, které mají shodně po 1,2 miliardě uživatelů, a to je něco, co v součtu nikdo jiný pravděpodobně nedokáže.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!