Facebook válcuje konkurenci! Neuhodnete, kolik už je na něm závislých uživatelů!

Když se daří, tak se daří...
Facebook generuje vysoké zisky
Facebook generuje vysoké zisky
facebook

reklama

Pokud sledujete dění na YouTube a věčné pofňukávání youtuberů, že ztrácí odběratele a sledovanost jde do kopru, pak se připravte na úplně jinou situaci na Facebooku. Největší sociální síť je totiž stále v kurzu a i přes všechny své změny a nepopulární úpravy Messengeru pořád vládne všem.

Podle poslední finanční zprávy, která shrnuje poslední čtvrtletí loňského finančního období, totiž i nadále zaznamenal Facebook velký zisk. Z celkové tržby 8,8 miliard dolarů šlo do plusu 3,5 miliardy, což je v přepočtu bezmála 90 miliard korun. A i přes to, že nárůst ze třetího čtvrtletí činil jen 3 procenta, celkově – za celý rok – se v roce 2016 dařilo o 57 procent lépe, nežli v roce 2015.

Co se týče počtu uživatelů, denně používá Facebook 1,23 miliard lidí, z čehož 85 procent z mobilního telefonu či tabletu. Celkově pak registruje Facebook 1,86 miliard uživatelů napříč drtivou většinou zemí světa. Současné plány zahrnují zejména práci s videem, virtuální relatiou a prohloubení uživatelské obce o lidi z méně vyspělých zemí.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!