GALERIE: Nejčernější černá barva všech dob byla představena. Když se na ni podíváte, neuvidíte prostě vůbec nic!

To není barva, to je prostě černá díra!
Nejčernější černá barva vypadá opravu neuvěřitelně. Prostě jako ploché okno do absolutní tmy
Nejčernější černá barva vypadá opravu neuvěřitelně. Prostě jako ploché okno do absolutní tmy

reklama

Jestli máte rádi černou, tak budete milovat novou barvu, které je pojmenována Black 2.0 a pohlcuje takřka 100 procent světla, které na ni dopadne. Jejím autorem je britský umělec a kurátor Stewart Sempla a připravil ji ve spolupráci s vědci a umělci. Výsledkem je barva, která všechno zahalí do tak intenzivní černé, že vytvoří dojem ploché černé díry, okna do ji jiné dimenze.

Black 2.0 je vylepšená super černá Vantablack, které byla představena v roce 2014. Jenže exkluzivní práva k jejímu použití si tehdy pořídila umělecká superstar Anish Kapoor. Narozdíl od ní si ale Black 2.0 bude moci koupit a použít kdokoli - lahvička vyjde na 12 liber. Jediný, komu je použití nejčernější černé zapovězeno, je právě Kapoor. Autorský tým Black 2.0 tím chce Kapoorovi vzkázat, že neuznává jeho elitářské uzavírání uměleckého světa, ale vyznává spíše otevřenost a dostupnost pro všechny. 

Napadá nás pro černočernou spousta zajímavých využití. Mezi prvními zákazníky nebudou jistě jen umělci, ale třeba taky metalové kapely nebo ninja zabijáci.

reklama

reklama