Jaké bude příští Call of Duty? Unikly nové překvapivé informace

Slavná akční série dostane trochu jiný rytmus.
Call of Duty: Black Ops
Call of Duty: Black Ops
Activision

reklama

Renomovaný magazín Kotaku přinesl rozsáhlý článek týkající se budoucnosti série Call of Duty. Ten rozkrývá složitý vývoj příštího pokračování značky Black Ops, která se má příští rok vrátit zpátky do Vietnamu. Projekt až dosud byl spoluprací studia Sledgehammer Games (CoD: WWII, CoD: Advanced Warfare) a Raven Software, jenže kvůli jejich rozhádanosti Activision přesunul celý vývoj pod Treyarch.

Naboural tak dosavadní rotaci, kdy každý rok na podzim vydal nové CoD od jiného studia, aby každé dostalo zhruba tři roky na vývoj další hry. Takto vypadala a pro příští rok bude vypadat:

2012 – Treyarch – Call of Duty: Black Ops II
2013 – Infinity Ward – Call of Duty: Ghosts
2014 – Sledgehammer – Call of Duty: Advanced Warfare
2015 – Treyarch – Call of Duty: Black Ops III
2016 – Infinity Ward – Call of Duty: Infinite Warfare
2017 – Sledgehammer – Call of Duty: WWII
2018 – Treyarch – Call of Duty: Black Ops IIII
2019 – Infinity Ward – Modern Warfare 4
2020 – Treyarch – Call of Duty: Black Ops 4

Až dosud studio Raven vypomáhalo každý rok s jednotlivými díly či jejich datadisky a remasterovalo CoD: Modern Warfare. Pro nadcházející rok mělo být povýšeno do plnohodnotného tandemu se Sledgehammer Games. Jenže nové rozdělení rolí nefungovalo, velkou roli v tom hrál prý odchod zakladatelů Sledgehammer Michaela Codreyho a Glena Schofielda. Proto musel nastoupit Treyarch, který ještě loni dokončoval Black Ops III, aby zavedl pořádek. Co to znamená?

Call of Duty: Modern Warfare
Autor: Activision Call of Duty: Modern Warfare

Kreativní vedení na nových Black Ops připadlo Treyarchu, ale Raven i Sledgehammer budou dál pracovat na rozdělaném single player dobrodružství z dob studené války, speciálně z Vietnamu. Dle článku půjde o mezigenerační titul, který pomůže startovat novou generací konzolí od Sony i Microsoftu na podzim příštího roku.

Velká očekávání panují taky kolem letošního stále neoznámeného Modern Warfare 4. Studio Infinity Ward má totiž za sebou nedobře přijaté díly Infinite Warfare a Ghosts, ale v poslední době se do něho vrátilo mnoho lidí, co odešlo do Rewspawn Entertainment. Modern Warfare 4 má být jeho comebackem do dob největší slávy.

Co říkáte na nejnovější vývoj v pozadí série Call of Duty?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama