Apple představil nejdražší iPhone všech dob. Co u něj bolestivě chybí?

Elitní jablíčkáři si připravují peněženky na totální masakr.
iPhone
iPhone
Apple

reklama

Následovníci Stevea Jobse pokračují v krasojízdě. Svět už si zvykl na výřez obrazovky iPhonu X, nastal tedy čas na jeho tři následovníky - iPhone Xs, iPhone Xs Max a lacinější iPhone Xr. Všechny tři modely patří díky procesoru Apple A12 k nejvýkonnějším mobilům na trhu. Nový iPhone Xs Max je potom (ve verzi s pamětí 512 GB) nejdražším iPhonem vůbec, protože za něj dáte astronomických 43 490 korun. 

Nikdo nepochybuje o tom, že za svoje peníze dostanete prvotřídní kvalitu. Špičkový grafický čip, OLED display nebo 3D Touch (který chybí jen u iPhonu Xr) ale krapet zastiňuje fakt, že v balení s novými iPhony chybí redukce z Lightningu na jack a tolik opěvovaná rychlonabíječka.

To první by ještě nebyl takový problém - redukci si můžete dokoupit za tři stovky. Pokud si ale chcete nový iPhone nabít na 50% za magickou půlhodinku, musíte si pořídit napájecí adaptér 30W USB-C, který stojí třináct až šestnáct stovek.

Proč nejsou tyhle doplňky u mobilů za dvacet až čtyřicet tisíc korun automaticky? Nejspíš proto, že zkrátka... nemusí? Apple rád vyinkasuje těch pár kaček navíc, na což má samozřejmě právo. I tak ale maličko zamrzí, že se o téhle informaci oficiálně nikde moc nemluví...

reklama

reklama