Nejslavnější youtuber má další obrovský problém! Po urážce židů se pustil do černochů

Průšvih, nebo jen z komára velbloud?
PewDiePie znovu uklouznul
PewDiePie znovu uklouznul
Youtube

reklama

Felix Kjelberg, kterého zná celý internet pod přezdívkou PewDiePie, má další velký průšvih. Ačkoliv se nechová jinak než většina streamerů a youtuberů, jeho vliv je zároveň jeho největším prokletím. Všichni lidé na slavného youtubera hledí jako na toho, kdo má určovat trend, kdo se má příkladně chovat a kdo má být především zodpovědný. Takže poté, co během hry nazve hráče „negrem“, začíná hon na čarodejnice.

Pewds tímhle nelichotivým a ve Spojených státech velmi citlivým slovem označil náhodného spoluhráče, který se otočil proti svému vlastnímu týmu. Rozčarování pak vyústilo v proud nadávek, mezi kterými se mihlo i toto slovo, za což se streamer vzápětí omluvil. Bohužel pro něj, co už bylo jednou řečeno na internetu, zůstává na internetu, takž se i vy můžete na inkriminovaný okamžik podívat.

Pro Pewdse to nebylo poprvé, kdy „uklouzl“ – naposledy se tak stalo prostřednictvím antisemitského výroku „Smrt všem židům“, který nechal napsat na plakát a následně přečíst ve videu. Následkem bylo rozvázání spolupráce se společností Disney a zrušení jeho televizního pořadu. Nyní se na něj obořili vývojáři hry Firewatch a zpětně zakázali publikování všech videí z jejich hry, které Pewds na svůj kanál natočil.

Celá kauza má ale samozřejmě i druhou stranu mince, a ta hovoří o tom, že se z problému dělá zbytečná hysterie. Slavný youtuber se omluvil, vysvětlil, že nešlo o žádnou mířenou nadávku a že v danou chvíli zkrátka pužil to nejhorší slovo, které ho napadlo. Vzhledem k tomu, jak vystupují a mluví jiní tvůrci obsahu – ať už na YouTube, nebo na Twitchi, Pewds se ničemu a nikomu nevymyká, ba naopak své vášně ještě úspěšně krotí...

 

reklama

reklama