Pevnost v září opět září

Jste připraveni na Dunu?
Pevnost 9/2021
Pevnost 9/2021
Pevnost

reklama

Koření a fantastika musí proudit, to ví i režisérský fantóm Denis Villeneuve. Jeho nová DUNA má být tím snímkem, na který jsme čekali po dekády, takže odmítáme kompromisy. A proto jsme mu také věnovali hned šest stránek a jeho předloze další listy v literární sekci. Stejně tak se ale blíží také SHANG-CHI A LEGENDA O DESETI PRSTENECH a za vzpomínku rozhodně stojí i značně vydařený nový SEBEVRAŽEDNÝ ODDÍL.

Ale teď už rovnou ke knihám. Miroslav Žamboch totiž zve do své magicko-technologické Pustiny, dobře známé z kultovního Seržanta, kde nyní vládne VETERÁN. A rovnou s mistrem přihazujeme i rozhovor. Zatímco OPAČNO se odehrává v alternativním Londýně, RUDÁ nabízí alternativní Československo, které se brání Sovětům za pomoci nadlidí.

Máme tu ale i návrat kapitána Kirka v románu STAR TREK: EX MACHINA. A nesmíme opomenout ani magický pohádkový svět románu WARREN XIII. Se svými povídkami přicházejí Tereza Matoušková a Ida Nekovaříková. Do světa poloorků zve fantasy sága PRAVÍ BASTARDI. Král space opery Alastair Reynolds a jeho sága o zmarech představuje OCELOVÝ VÍTR.

Pevnost 9/2021
Autor: Pevnost Pevnost 9/2021

Srovnáme knižní a filmovou HVĚZDNOU PĚCHOTU. Radícím profíkem se k naší radosti stala Kristýna Sněgoňová. Ve hrách se vydáme ZPĚT NA ZAČÁTEK a svezeme se NA VLNÁCH NEZNÁMA. Z historie zdraví králové Harald, Harold a Hadráda a spolu s nimi Rudolf Lodgman von Auen.

V Geekzóně se blíže podíváme na tvorbu kreativní příručky VE STÍNU STEAMPUNKU, připomeneme SPOLEČENSTVO PEVNOSTI na SVĚTĚ KNIHY 2021, přihodíme další novinky z COMIC-CON PRAGUE 2021, pozveme na CONIÁŠ 2021, na FUTURE GATE 2021 a představíme 2116 RAYE BRADBURYHO. A to zdaleka není vše.

Číslo natřískané až po poslední sponku čeká jenom na vás včetně novinek ze světa Prima COOL!!!

reklama

reklama