POZOR! Za lajk na Facebooku vám hrozí soud a pokuty! Ve Švýcarsku už mají prvního odsouzeného!

Končí anonymní internet? Lidé by si měli dávat pozor na to, jakých diskuzí na internetu jsou součástí...
Pokuta a podmínka za lajk na Facebooku
Pokuta a podmínka za lajk na Facebooku
Facebook/Universal Pictures

reklama

Sociálním sítím nelze upřít to, že jsou… Inu, že jsou zkrátka velmi sociální. Facebook coby největší síť na světě se pak může stát nástrojem účelové propagandy, místem podpory násilí nebo semeništěm kyberšikany a uživatelé by si měli uvědomit, že na Facebooku nevystupují anonymně.

Klidně se jim tak může stát něco podobného, co momentálně prožívá 45letý muž ze Švýcarska. Ten byl podmínečně odsouzen a ještě musí zaplatit pokutu za to, že dal palec příspěvkům, dehonestujícím Erwina Kesslera. Ten je známým aktivistou za práva zvířat a je často na sociálních sítích obviňován z rasismu a antisemitismu. Odsouzený muž pak svým „lajkem“ útočné komentáře schválil a dle soudu posléze zafungoval jako další zdroj.

Případ je ovšem trochu složitější, vzhledem k tomu, že Erwin Kessler už byl v minulosti skutečně souzen za své výroky proti Židům; v této konkrétní kauze však bylo prokazování pravdivosti závadných komentářů vůči jeho osobě neúspěšné. Obžalovaný si tedy musí dát pozor a pro vás by to měl být varovný prst, abyste přemýšleli nad tím, co se vám „líbí“ a kdo všechno se velmi snadno může k vašemu profilu na Facebooku dostat.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!