Pravý Borat opravdu zaplatil pokutu za Čechy, co se fotili v jeho plavkách. Tady je fotka jako důkaz!

Je to frajer!
Představitel Borata zaplatil za Čechy pokutu, kterou dostali v Kazachstánu
Představitel Borata zaplatil za Čechy pokutu, kterou dostali v Kazachstánu
20th Century Fox / Zdeněk Němeček

reklama

Anglického herce Saschu Barona Cohena (46) znají všichni především jako představitele šíleného kazašského reportéra Borata. A teď se s ním v Londýně osobně seznámila taky skupina Čechů – zaplatil za ně totiž pokutu, kterou dostali v kazašské Astaně od policistů, když se tam fotili v boratovských plavkách neboli mankinách.

Sám Cohen se pak na Facebooku pochlubil fotkou české partičky před velvyslanectvím Kazachstánu, ke které napsal: "Našel jsem je. Díky mým českým kamarádům, že mě nechali si s nimi dát pivo." Po předání šeku šli totiž všichni společně do hospůdky poblíž Trafalgar Square.

Pokutu za Čechy se rozhodl zaplatit hned, když se o celé kauze dozvěděl. Oni ji sice odmítali, ale pak se rozhodli, že peníze přijmou a dají je na charitu. "Asi za tisíc korun jsme přes Člověka v tísní koupili kozu do Nepálu se vzkazem, že bychom si přáli, aby došla pešky do kažašské Astany," vysvětlil pro iDnes.cz jeden ze členů skupiny Tomáš Sekanina. Zbylých zhruba 17 tisíc pak věnovali klinice dětské chirurgie v pražském Motole.

Skupinu Čechů zatkli loni v listopadu, když se fotili v boratovských plavkých v kazažském hlavním městě Astaně. Nakonec je propustili po zaplacení pokuty za drobné výtržnictví.

V Kazachstánu jsou na jakékoli narážky na Borata velice citliví. Film z roku 2006 tam byl dokonce dlouhou dobu zakázaný. Pak ale úřady film povolily a Cohenovi poděkovaly, že zvýšil turistický ruch v jejich zemi.

Co říkáte na Cohenovo sympatické gesto? 

reklama

reklama